Skocz do zawartości
magik22

Wymiana Pasek rozrzadu bez pompy wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy kilak miesięcy temu wymieniałem pasek rozrządu w serwisie vw ale ostatnio dowiedziałem się że podobno trzeba wymieniać też pompę wody ale mi nie powiedzieli w serwisie że trzeba mój błąd :(

Więc ma pytanie koledzy czy trzeba wymienić pompę bo nie wiem co zrobić i jakie konsekwencje tego są.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winno się wymienić przy rozrządzie bo koszt pompy nie wielki przy i tak poniesionych kosztach robocizny. A dwa rozrządy to raczej jedna pompa może nie wytrzymać. Na razie możesz jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co proponujesz jeszcze raz wymienić rozrząd? bo już mam przejechane 95 tys mil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zdejmiesz pasek to wymiany pompy , to musisz założyc nowy , stary będzie kuz naciągnięty i nie polecam aby go zakładać.

ja przy każdej zmianie paska robie pompe , tylko napinacz wymieniam co drugą wymanię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego pompa to mały koszt, jeżeli poleci to wyleci płyn, co automatycznie da Ci plyn na pasku, wtedy pasek do wywalenia. Jeżeli nie wymienili, to nie ma co panikować tylko pilnować co jakiś czas czy pompa nie cieknie i tyle, jeździć do następnej wymiany rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo już mam przejechane 95 tys mil

 

w UK tak już jest,ze jak im nie powiesz,to Ci pompy nie wymienią. amortyzator jak cieknie to też wymienią tylko z jednej strony :] ja nie miałem tyle szczęścia i pompa wody nie wytrzymała do następnej wymiany rozrządu. (passat b5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim za tak szybką odpowiedz i rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności