Skocz do zawartości
przemo1996

Jak odpiąć kostkę od poduszki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zepsuł mi się przełącznik wycieraczek. Muszę go wymienić a wcześniej m.in. zdjąć kierownicę. Passat B4 z poduszką. Odkręciłem imbusy z tyłu poduszki, poluzowałem ją i nie potrafię teraz odpiąć tej kostki, która jest przy poduszce (na zdjęciu kostka w kolorze czerwonym w niebieskiej ramce - zdjęcie z internetu - u mnie ta kostka jest żółta, ale to chyba nie ma znaczenia?)

 

Pytanie - jak odpiąć tę kostkę? Próbowałem i nie dałem rady? Trochę "na siłę"? Czy może trzeba tam zwolnić jakiś zaczep, albo co? Ja nic nie widzę. Demontował to ktoś i wie jak to wyciągnąć? W którym kierunku w ogóle?

 

Pozdrawiam,

 

Przemek

 

PS. Akumulator oczywiście odpięty.

Kostka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ona się nie odpina po prostu wyciągaj ją równolegle do poduszki.Jest ona na wcisk i dość mocno trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli, patrząc na załączone zdjęcie mam ją przesuwać w prawo? To czerwone? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest czerwona i normalnie ją rozpinam to jest tylko na zatrzask nic się nie połamie nic niema do odpinania czy tam odbezpieczania pociągnij i będzie git bo wątpię żeby kolor coś do tego miał ( ja tydzień temu ściągałem bo wycieraczki szwankowały , oczyściłem ten przełącznik wycieraczek i działa jak nowe)

 

11808152721.jpg

11617684671.jpg

Edytowane przez jarcun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ją przesuwać w prawo

 

Do góry od poduszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby zdjąć kiere warto rozpiąć poduchę taka kolej rzeczy bynajmniej w b4 na foto masz jak to wygląda zwykły wcisk to jest

Edytowane przez jarcun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję, wczoraj próbowałem w prawo...ale ciemno już było i nie chciałem złamać, albo żeby coś mi wybuchło :695:

 

Więc dzisiaj spróbuję do góry, od poduszki.

 

Pzdr,

 

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem kostkę stacyjki i zdejmowałem wszytko - poduszkę kierownice i manetki.

Nie musisz rozpinać tej kostki od poduszki a robisz tak:

Jak odkręcisz imbusami poduszkę od tyłu to ją odchylasz i kładziesz na kierownicy (tam gdzie włącznik awaryjnych) odkręcasz kierownice ( klucz nasadowy (nie pamietam ale jakieś 24) i zdejmujesz kierownice razem z poduszka ( przy czym trzeba rozpiąć poduszkę ale tam przy stacyjce - normalna kostka).

W ten sposób zdejmujesz kierownice z poduszką razem i masz na wierzchu kierunkowskazy przykręcone na 3 wkręty. Odpinasz po dwie kostki po obu stronach i schodzi wszystko.

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Pszczółek :607:

 

wygląda na to, że teraz mam przynajmniej dwa warianty jak to rozegrać :)

 

Pzdr,

 

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jeszcze odłączyć akumulator przy odłączaniu poduchy ;) bo o ile wystrzelić to może nie wystrzeli,ale jeśli to zrobisz na podłączonym aku to później będzie Ci się świecić kontrolka poduszki i trzeba będzie kasować błąd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. Akumulator oczywiście odpięty.

 

Kolega to zrobił,czytaj uważnie temat.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega to zrobił,czytaj uważnie temat.
:wstyd sory to akurat przeoczyłem,bo tak nad fotką i mało widoczne,chyba coś mi wzrok nie domaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności