Skocz do zawartości
derton

iDA-X311 i dysk zewnętrzny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Ostatnio zastanawiałem się nad kupnem pena 32gb ale wpadł mi do głowy pomysł, żeby podłączyć do radia dysk zewnętrzny tylko teraz rodzi się parę pytań. Otoż jak wygląda sprawa z zasilaniem takiego dysku poprzez radio ? i czy radio da radę uciagnąć sporą ilość danych ? bo im więcej danych tym dłużej wczytuje. Ktoś z Was bawił się w coś takiego ? Liczę na jakieś podpowiedzi i pomysły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyski 3,5'' z zasilania z radia odpadaja, 2,5'' moga miec problemy z zasilaniem z jednego gniazda USB (standard USB2.0 to 500mA poboru pradu z jednego gniazda)

 

ja mam u siebie podlaczony do MFD dysk 3,5'' 60GB ale zasilany z zewnetrznego zrodla 12V. Mimo obaw o dysk (drgania, temperatura) dysk dziala juz kilka lat.

 

Oczywiscie po wlaczeniu nalezy chwilke poczekac az zostanie zczytana struktura katalogow na dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrazie czego mam dosc tanio dysk 250GB 2,5"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojciec ma telewizor przenosny i podloczyl 120gb dysk i telewizor go nie uciagnal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. A zasilanie dysku jak podłączyć ? normalnie w kompie są 4 kable z czego 2 zasilające, jak to wygląda w samochodzie ? można podciągnąć jeden kabel i rozdzielić go na dwa wtyki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra. A zasilanie dysku jak podłączyć ? normalnie w kompie są 4 kable z czego 2 zasilające, jak to wygląda w samochodzie ? można podciągnąć jeden kabel i rozdzielić go na dwa wtyki ?

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/molex_9192.jpg

 

Problemem będzie tylko +5V. Ale można zastosować stabilizator i powinno banglać...

 

pzdr, kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja kupiłem obudowę do dysku 2,5 cala za 12 zł na usb, do tego pod zapalniczkę dodatkowy adapter, który robi 5V i dysk działa pod JVC w aucie. Bez dodatkowego zasilania dysk tylko cykał, radio nie dawało prądowo rady.

tu masz podobną kieszeń: http://allegro.pl/item1183533628_obudowa_na_dysk_2_5_cala_msi_aluminium_usb_2_0.html

a tu zasilanie z zapalniczki: http://allegro.pl/item1163923092_przejsciowka_zapalniczka_samochodowa_port_usb.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta obudowa dysku po co.co to jest??bo niemoge zajazyc co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czymś trzeba umieścić dysk żeby nie był narażony na różne czynniki zewnętrzne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa dysku jak kolega wyżej wspomniał jest do ochrony dysku, a przede wszystkim do zasilenia i komunikacji z radiem za pomocą USB. Bo jak podłączyć dysk komputerowy za pomocą standardowych połączeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shak

Możesz jeszcze rozwazyc opcję, zlącze Media-in i ipod Classic Video (dysk 160GB) ma własne zesilanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale wymaga ładowania co jakiś czas a dysk byłby zasilany stale z akumulatora.

 

 

A poza tym sporo drożej wychodzi niż montaż dysku.

Edytowane przez derton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj też, że nie każde radio ma funkcję obsługi dysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności