Skocz do zawartości
Przem735

17117 P0733 i 17118 P0734

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu bez uruchomienia silnika, skrzynia wchodziła w tryb awaryjny, a przy kolejnym przekręceniu kluczyka tryb awaryjny znikał. Czasem działo się to za jeszcze jednym obrotem kluczyka. Pojawial się jedyny błąd + Voltage Suply Signal Too Low, numeru nie pamietam. Sam tryb awaryjny niczego nie wnosił do pracy skrzyni, ani do komfortu jazdy (przynajmniej w odczuciu prowadzącego) poza podświetleniem wszystkich biegów. działał nawet tiptronic, co czytałem że nie zdarza się w trybie awaryjnym. Dobrałem się w końcu do komputera skrzyni pod fotel pasażera i o zgrozo... owinięty w folię, obudowa poklejona silikonem!! W środku zaśniedziałe styki i elementy elektroniki. Masakra!! Kupiłem taki sam komputer z literką S na końcu i zanim uruchomiłem silnik, VAG pokazał mi takie błędy:

17117 P0733 gear ratio monitoring incorrect 3

17118 P0734 gear ratio monitoring incorrect 4

 

Skasowałem błędy, ruszyłem na miasto, a po powrocie w błędach cisza. Skrzynia pracowała poprawnie. Dziś ruszę na dłuższe testy.

Jednak chciałbym poznać Waszą opinię, czy jest możliwe, że to były zapamiętane błędy z poprzedniej skrzyni? jakie mam szanse, że jeszcze pojeżdżę w tym zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorne testy nie wykazały żadnych błędów. Ani trybu awaryjnego, ani błędów na VAGu. Jednak ze dwa razy zauważyłem po obrotku, że rosną obroty, a prędkość jest stała. Oczywiście noga na pedale gazu też nie dygnęła. To domyślam się sygnał o końcówce sprzęgła hydrokinetycznego? Oraz czasem tuż przed zmianą biegu (np. 3 na 4) delikatne drżenie kierownicy. Jednak to też bardzo rzadkie zjawisko i tylko przy bardzo spokojnej jeździe. Tu pomysłów brak.

Za wszelkie komentarze, uwagi czy rady co i jak jeszcze sprawdzić bardzo dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności