Skocz do zawartości
Pablo-MK

Budowa garazu wolnostojącego - dokumentacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zamierzam wybudować garaż przy domu dla swego passiora wolnostojacy z dwoma pomieszczeniami dodatkowo. Wiem, że trzeba zacząć od gotowego projektu /zakupić/ ale jak dalej?, jak aż do uzyskania pozwolenia na budowe?

Może ktoś z forumowiczów to już przerabiał??

 

dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem tylko tyle, z opowieści znajomych, że do 25 m2 nie potrzebne jest pozwolenie na budowę. Wystarczy tylko zgłosić projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa, tyle że mi wyjdzie gdzieś 35 metrów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taaa, tyle że mi wyjdzie gdzieś 35 metrów..

no to wszystko zależy czy w miejscowość w krótej stawiasz garaż jest plan zagospodarowania przestrzenego, jeżeli niema to musisz wystąpić w urzedzie miasta/gminy o warunki zabudowy, dobierasz projekt do tych warunków(z planu lub z decyzji) robisz mapki do celów projektowych, robisz adaptacje i występujesz o pozwolenie na budowę, dostajesz pozwolenie i budujesz. lepiej jak jest plan zagospodarowania bo ja już np na warunki zabudowy czekam 7 mc w UM Koluszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procedura dokładnie tak jak pisze kolega wyżej.

 

Ja dodam coś jeszcze tych budynków do 25 m2. Można do 25 m2 na zgłoszenie o ile nazywa się garaż budynkiem gospodarczym. Jeśli jest się rolnikiem to 35 m2 tak jak niżej zacytowanej w ustawie. Garaż wymaga pozwolenie bez względu na powierzchnie.

 

"Art.*29.*1.*Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:

a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,......

 

2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności