Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

ja na przyklad bedę wylewał stropy skosne na poddaszu - a wszyscy dzisiaj wykańczają poddasza gipsami

 

He he taki dom to można na giewoncie postawić i będzie stał wieki.

 

Co cię przekonało do tego by wylewać skosy? Pytam z ciekawości.

Mieszkasz przy ruchliwej ulicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co cię przekonało do tego by wylewać skosy? Pytam z ciekawości.

Mieszkasz przy ruchliwej ulicy?

 

Dom bedzie budowany na wsi:dobrze , a skosy dla tego że nie chcę gipsów i problemów z nimi w późniejszym czasie , beton to beton , ściana pewna itd. .

Są zwolennicy płyt gipsowych, ja jednak zostane przy betonowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dom bedzie budowany na wsi:dobrze , a skosy dla tego że nie chcę gipsów i problemów z nimi w późniejszym czasie , beton to beton , ściana pewna itd.

A ile dajesz ocieplenia? Beton solidny i pewny, ale jednak zimny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile dajesz ocieplenia? Beton solidny i pewny, ale jednak zimny.

 

Ściany ( elewacja ) od 15 - 20 cm styropian , strop jeszcze nie wiem ale myslę że podobnie , ale jeszcze daleka droga przedemną .. , jak już ktoś tu napisał "na ociepleniu nie ma co oszczędzać" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znacie jakies ciekawe strony, gdzie mozna znalesc fotorelacje z remontu starych domow? najlepiej, zeby byly to pelne relacje od zdjec z przed remontu i po.

natknalem sie na kilka, ale niedokonczony remont, albo zdjecia juz czesciowo usuniete z serwerow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
beton to beton

 

znajomy kiedys opowiadal mi o programie ktory ogladal.

 

swinie (lub cos innego nie jestem pewien) mialy 3 budynki do ktorych mogly isc spac w nocy. jeden byl drewniany, drugi ceglany a trzeci betonowy.

 

w pierwsza noc mialy otwarte wszystkie trzy - poszly spac do drewnianego

w druga noc zamkneli drewniany wiec poszly spac do ceglanego

w trzecia noc zamkneli ceglany i swinie spaly na dworze

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znajomy kiedys opowiadal mi o programie ktory ogladal.

 

swinie (lub cos innego nie jestem pewien) mialy 3 budynki do ktorych mogly isc spac w nocy. jeden byl drewniany, drugi ceglany a trzeci betonowy.

 

w pierwsza noc mialy otwarte wszystkie trzy - poszly spac do drewnianego

w druga noc zamkneli drewniany wiec poszly spac do ceglanego

w trzecia noc zamkneli ceglany i swinie spaly na dworze

 

Wiesz , nie wiem co chcesz mi przez to powiedzieć ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz , nie wiem co chcesz mi przez to powiedzieć ....

To, że beton jest cholernie zimny. Współczynnik lambda dla betonu wynosi 1,7 W/m*K. Obecne wymagania dla dachu U≤0,25 W/m2*K. Jeżeli jest to poddasze użytkowe to i tak będziesz musiał dać ocieplenie (ok. 20cm wełny) i to zabudować czymś (g-k, panele,...). dając strop skośny będziesz musiał podnieść ścianę kolankową albo obniżą Ci się pomieszczenia na poddaszu.Jeżeli nie spełnisz tych wymagań = brak odbioru. Wg mnie to pieniądze wyrzucone w błoto. Co do deskowania to rozsądne podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To, że beton jest cholernie zimny. Współczynnik lambda dla betonu wynosi 1,7 W/m*K. Obecne wymagania dla dachu U≤0,25 W/m2*K. Jeżeli jest to poddasze użytkowe to i tak będziesz musiał dać ocieplenie (ok. 20cm wełny) i to zabudować czymś (g-k, panele,...). dając strop skośny będziesz musiał podnieść ścianę kolankową albo obniżą Ci się pomieszczenia na poddaszu.Jeżeli nie spełnisz tych wymagań = brak odbioru. Wg mnie to pieniądze wyrzucone w błoto. Co do deskowania to rozsądne podejście.

 

Kolego , przecież ja to wszystko wiem , myślisz że nie wiem co robię ? , ocieplenie skosów będzie po zewnętrznej stronie a nie od środka ! , 20 a może i 25 cm - nie wiem skąd tyle niechęci do betonu ? , dawniej tylko tak budowano i domy stoją do dziś , a i niejednokrotnie " świnie " w nich śpią :). Koszt trochę większy niż wykańczanie płytą k/g ,ale to mi akurat nie przeszkadza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dawniej tylko tak budowano i domy stoją do dziś

Dawniej to domy były drewniane i też stoją do dziś (ewentualnie z gliny).

Spróbuj spojrzeć na swój dom od strony Fizyki Budowli a nie od strony wytrzymałościowej. Jeżeli to nie tajemnica to czy przeprowadziłeś pod tym kątem jakieś obliczenia dla poszczególnych warstw, współczynnik U, "punkt rosy", mostki termiczne itp. Obecnie większość wad budynków dotyczy właśnie tych aspektów (wilgoć, mostki termiczne) a nie cech wytrzymałościowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w pierwsza noc mialy otwarte wszystkie trzy - poszly spac do drewnianego

 

Skoro mowa o materiałach :) to co sądzicie o domach drewnianych całorocznych (mam na myśli zarówno szkieletowe jak i z bali). Z internetu przeważnie strony producenta to wszyscy chwalą. W tym wątku natknąłem się na jeden ale nie całoroczny. Ma ktoś doświadczenie z tego typu domami? Warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat nieco został przezemnie zredagowany-od dzisiaj oficjalnie to wątek budowlany.Także wszystkie pytania,problemy i różne inne rzeczy związane z budową domu proszę kierować właśnie tutaj

 

Powbijaj jeszcze spacje pomiędzy przecinkami w tytule, bo tworzy się jedna długa linijka w wynikach wyszukiwania nowych postów... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj spojrzeć na swój dom od strony Fizyki Budowli a nie od strony wytrzymałościowej. Jeżeli to nie tajemnica to czy przeprowadziłeś pod tym kątem jakieś obliczenia dla poszczególnych warstw, współczynnik U, "punkt rosy", mostki termiczne itp. Obecnie większość wad budynków dotyczy właśnie tych aspektów (wilgoć, mostki termiczne) a nie cech wytrzymałościowych.

 

Kolego myślę, że jak ktoś ma pojęcie o wylewaniu skosów i jest świadom tego co robi, to wie co to mostki termiczne, tym bardziej wie jak to ocielić by takowe zniwelować. W miastach dzisiaj wszystko jest z żelbetu i jakoś ludzie tam obcują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a skosy dla tego że nie chcę gipsów i problemów z nimi w późniejszym czasie , beton to beton , ściana pewna itd. .

Z moich obserwacji coraz częściej ludzie wybierają takie rozwązania , kiedyś się też dziwiłem , dziś już nie , sporo widziałem budynków (wykańczanych od środka ) ponieważ wykonuje inst.hydrauliczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz , nie wiem co chcesz mi przez to powiedzieć ....

 

to taka mala ciekawostka o betonie, nie mialem na mysli ze zimno czy jest szkodliwy itp ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powbijaj jeszcze spacje pomiędzy przecinkami w tytule, bo tworzy się jedna długa linijka w wynikach wyszukiwania nowych postów... ;)

 

Done :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... znalazłem pewien projekt (http://www.archeton.pl/projekt-domu-zojaluxorg2_1152_opisogolnyl), który mocno nam się spodobał i w większości spełnia moje oczekiwania i wizję, chciałbym się zapytać jakie problemy w funkcjonalności mogę spotkać, których ja nie dostrzegam...

Kilka moich mankamentów ale typowo projektowych...

- garaż jest niżej niż reszta domu o 45 cm, czy można podnieść sam garaż czy posadowić dom będę musiał wyżej?

- jak to jest z adaptacją poddasza? czy mogę jej nie kupować? zależy mi na tym by na górze był strych (rodzina na swoim )

Więcej grzechów nie pamiętam...

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy można podnieść sam garaż

 

brzydko by to wygladalo bo nie byloby takiej roznicy w wysokosciach tych dachow, podmurowac caly dom to tez zbyt ladnie chyba sie prezentowac nie bedzie, brama wyzej to znow problem z nadprozem

moze jakis kompromis pomiedzy tym wszystkim? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze jakis kompromis pomiedzy tym wszystkim?

Nautra jest przeciw temu... woda na 50cm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nadsypac teren ile sie da (zeby sasiedzi nie mieli pretensji i zebys gorki nie mial, ale np 10cm to juz duzo w tym wypadku) + budynek wraz z garazem wyzej od nadsypanego juz terenu np 20cm i dodatkowo sam garaz jeszcze 20cm wyzej (musisz zobaczyc jak bedzie wygladala roznica w wysokosci dachow) + brama wyzej pod same nadproze jezeli jest mozliwosc bo wymiary jej wysokosci by sie pomniejszyly po przeprojektowaniu

 

jakbys chcial kanal w garazu to kiedys slyszalem o plastikowych pojemnikach ktore wkopujesz jako izolacje a pozniej wylewasz sciany z betonu lub murujesz - ale sam nigdy tego nie widzialem wiec potwierdzic nie moge :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności