Skocz do zawartości
genzo7

Zakup sprzetu dla firmy za 20 000zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Moj kolega dostał dofinansowanie do mikroprzedsiebiorstwa i musi przedstawic faktura na zakupiony sprzet dla firmy, moze ktos zna jakis sklep gdzie mozna byloby sie zaopatrzec w taki sprzet najtaniej i uzyskac korzystny rabat bo jednak jest to dosc duza kwota bo 20tys. zł.Sprzet jaki trzeba zakupic jest do firmy ktora robi meble, głownie kuchenne, czyli potrzebne sa jakis wiertarki, wkretarki i tego typu rzeczy najlepiej boscha badz makita. Kolega ostro inwestuje w ta mala firmy i ma juz potrzebny sprzet typu oklejarki, wycinarki, przecinarki i co mu tam jest tylko potrzebne wiec to nie wchodzi w gre, bo bylo by latwiej:taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytaj wilczak, ale za kilka dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w firmie w której pracuje mieliśmy taki przypadek; kiedyś taki koleś znalazł na naszej aukcji wypalarkę do styropianu cena 695 zł mówił że mu bardzo potrzebna i dostał dofinansowanie na narzędzia i może zpłacić max ;900 zł i żeby w faktuże była jedna pozycja i w tym koszty przesyłki i dodatkowe groty , wszystko lux zapłacił przelewem [żeby ślad był] po czym za dwa tygodnie odesłał towar twierdząc że nie jest taki jak w opisie , nikt się nie spodziewał więc zostało odebrane , a kolo miał potwierdzenie odbioru i domagał się zwrotu kasiory . Fakturę oryginał z xerował na kolorowym i miał kwit że wydał kaskę z uni :bleble taki cwaniaczek , można i tak:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro dostał dofinansowanie na konkretny sprzęt, czyli tę wypalarkę, to może się spodziewać kontroli, która sprawdzi czy faktycznie nadal ma ten sprzęt ;) Nikt nie daje kasy ot tak bez żadnej kontroli :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie daje kasy ot tak bez żadnej kontroli

" spaliła się, bubel, wyżuciłem " ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem przy dofinansowaniu z UP oni zawsze wpadają na kontrolę, sprawdzają czy zostało zakupione to co było na wniosku i naklejają coś jak banderole

ja bym nie ryzykował fikcyjnych zakupów bo mogą zażądać zwrotu dofinansownia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko powiedziec co by mozna koledze dokupic nie wiedzac co dokladnie ma :) sklep polecilbym allegro - supersprzedawcy maja orginalny towar i wiele taniej niz w sklepach - dodatkowo pewnie rabat by sie niemaly znalazl no i moze jakies gratisy w postaci wkretarek lub radio-ladowarek (radio FM + ladowarka) :). odbior osobisty towaru i po problemie

 

 

z narzedzi stolarskich jakby chcial to podobno najlepsza marka jest festool. typowe stolarskie rzeczy - firma montujaca kuchnie u mojej mamy takie sprzety miala. nie bardzo mialem czas sie przygladac ale mieli takie male wkretareczki z boscha i to chyba z 5szt. (widocznie sprawdzaly sie w robocie) male, poreczne wszedzie sie zmieszcza i reka nie boli od trzymania. bateria chyba okolo 10v - nie pamietam dokladnie

 

ja narzedzia elektro kupowalbym boscha niebieskiego oczywiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" spaliła się, bubel, wyżuciłem " ;)

Kolego to nie jest takie proste. Pracuję akurat w urzędzie pracy i ludzie dostają u nas kasę z unii np. na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Papierologia, kontrole i tak jak napisał Piotrek2005:

z tego co wiem przy dofinansowaniu z UP oni zawsze wpadają na kontrolę, sprawdzają czy zostało zakupione to co było na wniosku i naklejają coś jak banderole

ja bym nie ryzykował fikcyjnych zakupów bo mogą zażądać zwrotu dofinansownia

Wszystko jest sfotografowane, udokumentowane a każdy nawet najmniejszy sprzęt jest oklejony. W razie stwierdzenia kombinacji zwrot całej kwoty + odsetki za każdy miesiąc. Gwarantuję, że się nie opłaca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności