Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja może napiszę coś o różnicach w motorach montowanych w Passacie B6 a A4 B7. Ponieważ sam przymierzam się powoli do zmiany auta i szczerze powiem bardziej podoba mi się Passat, ale patrze na Audi tylko z jednego powodu. Mianowicie zauważcie że do Passata nie kładli większego diesla niż 2.0 TDI gdzie w Audi A4 siedzi 3.0TDI i nie raz da sie spotkać 2.7TDI. Szkoda że takich motorów nie ma w Passatach, bo to już by było coś pięknego...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli mówisz o 3bg to nie masz racji

...rozmawiamy tutaj o B6 ;]

 

diesla niż 2.0 TDI gdzie w Audi A4 siedzi 3.0TDI i nie raz da sie spotkać 2.7TDI. Szkoda że takich motorów nie ma w Passatach, bo to już by było coś pięknego...

Proste, VW jest dla "LUDU" a Audi to klasa premium dlatego wsadzali ten świetny silnik 3.0TDi :D , mówię ,że gdyby nie to ,że Audi nie ma bagażnika kupiłbym właśnie 2.7/3.0 w dieslu .

 

 

Biszkopt CC jest kapitalne :D , podoba mi się , ale gdzie dziecku wsadzę wózek i zapakuję samochód na wakacje! :) a boks do takiego samochodu to:

1.Wioska

2.Nie wiem czy da się zamontować nawet ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oba auta ... i Audi jest zdecydowanie ładniejsze jeśli chodz o design. Materiały są nieco lepsze ale wyposażenie w porównywalnym Audi będzie lepsze. Audi jest twardsze. Passat jest bardziej wygodny i przewidywalny audi bardziej dzikie i szalone :)

Passata kupiłem przede wszystkim ze względu na wielkość (dwoje dzieci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako, że sprzedałem swojego Passata (2004r), sam przymierzam się do kupna A4 B6(1.9 tdi) lub BMW E46 2.0D 150KM, ewentualnie znów Passata ale w większym wypasie no i 6biegów.

Jest ktoś z użytkowników kto jeździł E46 w tym dieslu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest ktoś z użytkowników kto jeździł E46 w tym dieslu?

Jest zajebisty! Pali o wiele mniej od mojego 2.0TDi 140koni, lepiej się zbiera, nie ma turbodziury jak B6, jest sporo mniejsze, lepiej się trzyma drogi, zawieszenie idealne. Tyle mogę powiedzieć, jest super, jeżeli miałbym wybierać B5FL czy E46 to nie byłoby rozmowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E46 2.0 bardzo ekonomiczny i w sumie niezawodny silnik .. z ta turbodziurą to bym nie przesadzał, zrobiłem takim parę tysięcy i też się zastanawiałem na tym autem dla siebie .. ale bagażnik nawet w kombi jest jeszcze mniejszy niż w A4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z ta turbodziurą to bym nie przesadzał,

Jest o wiele mniejsza w BMW. Tak bagażnik jeszcze mniejszy :D ale coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dizel w e46 to tylko 3.0 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bagażnik i sprawy z miejscem z tyłu to nie ma problemu bo jezdze tylko ja i moja dziewczyna. myślicie, że silnik 2.0d (150ps) po lifcie w E46 jest bardziej niezawodny niż 1.9tdi avf? w sumie i tu i tu mogą paść wtryski no i pompa ale to zależy od użytkowania.co jeszcze może paść w 2.0d w E46?

co do 3.0d fajna sprawa ale większe koszta utrzymania, choćby już np. klocki czy tarcze (zimówki 17')

Edytowane przez aras86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego pompa nie padnie bo E46 320d FL jest na CR:)

Bylem posiadaczem E46 320d z 2003r (mialem 4 lata), niestety musialem sprzedac:( teraz jezdze paskiem B5. Powiem wam ze nawet nie ma co porownywac paska do BMW:) co nie zmienia faktu ze jestem zadowolony z passata

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dizel w e46 to tylko 3.0 :]

Zdecydowanie się zgadzam! 3.0d to klasa sama w sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie się zgadzam! 3.0d to klasa sama w sobie

Super . Dobry tok myślenia . Nie kupujcie nowego Passat 1.8TSi 160KM lepiej od razu kupić R36 300KM, przecież to "klasa sama w sobie". Trochę pomyślunku czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem trochę o 2.0d (150ps) jest to ten sam silnik co 3.0d, tłoki, pierścienie, pompa cr, dwumas, wtryski tylko silnik został okrojony o dwa tłoki

silnik jako tako nie ma żadnej "bolączki" jeśli jest używany zgodnie zasadą użytkowania diesla, jedynym błędem są klapki dolotu ale te można usunąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że o ile bumier 3,0 diesel jak na swoją dynamikę i pojemność to mistrz oszczędności to o 2,0 dieslu nie można już tego powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to o 2,0 dieslu nie można już tego powiedzieć.

A to skąd wiesz? Nie dawno pokonałem trasę 700km jak emeryt spalania 4.1L (przy pełnym oporze było 7L prędkość dochodziła do 220 )

Nie dość że BMW szybsze od mojego Passata 2.0TDi 140KM te 2.0D 150KM i wiele dynamiczniejsze nie ma takiej turbodziury a do tego lepiej chodzi i mniej pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rojasek masz jeszcze E46? co do 3.0d fajny itd ale drozszy w zakupie, większa akcyza no i może ciut większe koszty użytkowania, jakbym miał więcej $ to tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
dlatego wsadzali ten świetny silnik 3.0TDi

 

On mial byc swietny jak 2.5tdi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem ten dylemat,nie kupilem a4 tylko dlatego ze w s-line za ten sam rocznik trzebabylo dac 12 tys wiecej. Jednak nie ma nic za darmo, audi jest o niebo lepiej wykonane,dopracowane,ladniejsze, mniej awaryjne ma tylko jeden minus vs passat-jest o numer mniejsze. Ale od nastepnego auta juz tylko audi bedzie u mnie, najwyzej poczekam rok dluzej,odloze i kupie wkoncu audi,a tak nawiasem mowic uwazam ze passat nie jest warty tej ceny-przereklamowany a modelu na model coraz gorzej z bezawaryjnosci-mowie to chociaz jest ok,jestem zadowolony itd,ale jednak....

Podsumowanie-Audi Audi Audi tylko kupic nie zatyrane,nie patrzyc bo ten najtanszy z rocznika to bierzemy,na audi trzeba miec kase i auta w miare dobre kosztuja

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w audi B5 nie było czegoś takiego jak S-line

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Audi zawsze było droższe rocznikowo od passata. Płacisz więcej ponieważ przede wszystkim audi jest o niebo lepszym samochodem itd.

sory ze sie ciebie kolego zapyta, ale czy wymieniales kiedys olej czy nawet zaby dolac plyny do spryskiwaczy pukasz do aso???

Pier...taka glupote jakiej jeszcze na forum nie bylo, to te same auta tylko blaszki sie ruznia i delikatnie wne3e, silnik, naped, skrzynia, uklady wczelkie sa te same (dokladnie te same o tych samych numerach) wiec jak jeden moze byc lepszy a drugi godszy????

Jedynie stylizacja sie roznia w ramach sprostowania!

 

---------- Post added at 13:28 ---------- Previous post was at 13:23 ----------

 

tak oooo to ciekawe, widocznie u ciebie w powiecie nie, bo w innych czesciach swiata jest mnostwo a4 i a6 s line lub o nazwie s4 lub s6 na klapie a na drzwiach s line

jak sie bedziesz upieral to wrzuce specjalnie dla ciebie pare linkow do aukcji takowych aut ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności