Skocz do zawartości
odkrywca123

Szarpanie przy ruszaniu z 1 biegu Passat b4 1,9tdi 90km

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim paskiem. Kiedy ruszam z 1 biegu strasznie szarpie silnikiem :-/ Najbardziej jest to odczuwalne na zimnym silniku. Dodam iż poduchy są dobre ,tarcza sprzęgłowa też wymieniana niedawno ale do roboty jest wybierak przy skrzyni biegów. Biegi które źle chodzą to 1 i wsteczny i to na nich szarpie, ma to jakiś związek??? Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie podpowie? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem i też nie mogę znaleźć rozwiązania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choopy rok temu też miałem coś podobnego, tylko mi nie szarpał na wstecznym, jedynie na pierwszym biegu i właśnie jak był zimny. Zauważyłem wtedy, że nie szarpie jak ruszam z wyższych obrotów (min. 1500 obr/min). To był okres gdy miałem trochę krucho z gotówką więc pomyślałem że troszkę tak pojeżdżę (tzn ruszając z wyższych obrotów) zanim nazbieram na mechaniora. I nawet sam nie wiem kiedy mu to szarpanie przeszło ale po prostu po jakimś czasie zauważyłem, że mogę ruszać bez dotykania pedału gazu i jest git. Szczerze mówiąc do tej pory nie wiem co mu wtedy było ale problem już nie powrócił. Zatem może ktoś wie coś więcej na ten temat bo nie daj Boże problem powróci...:niekumam

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że to źle ustawiony początek wtrysku,raczej za późny niż za wczesny.Gdy silnik głośno i twardo pracuje wtrysk jest za wczesny,gdy szybko się grzeje to raczej za późny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło, albo nastawnik pompy wtryskowej zabrudzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności