Skocz do zawartości
aron20000

Błąd 16730 Passat 2001r. V6 2.8 193KM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, błąd który wskazuje na czujnik położenia wałka rozrządu A, czyli numer 16730 pojawia się po 30 sekundach po skasowaniu wszystkich błędów. Gdzie w silniku 2,8 V6 znajduje się czujniki położenia wałka rozrządu A, a może ten kod błędu wskazuje na inną część? Pozdrawiam

 

Przeniesiono mi ten temat na śmietnik, poniewaz chyba w niewłaściwym miejscu go umieściłem. Kolega grzecht mówił, że jest to część z numerem 13, ale nie mogę włączyc odnośników (brak dostępu?) od kolegi mielke z poprzedniego tematu, jeśli jeszcze raz mógłbyś napisać gdzie się znajduje ta część i czy chodzi o sam czujnik czy nastawnik, byłbym bardzo wdzięczny, dla kolegi Łysego dziękuję za wyrozumiałość i przepraszam za taką hańbiącą pomyłkę :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba o to chodzi [ATTACH]33777[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne informacje. Pozdrwiam, jutro wymienie ten czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czujnik położenia wałka rozrządu został wymieniony na nowy (z serwisu VW), przy chłodnicy po lewej dla jednego rzędu cylindrów. Nic to nie dało, następnie odkręcenie i zamiana dla drugiego rzędu cylindrów (przy grodzi) brak zmian, po skasowaniu błędów po ok. 2 sekundach pojawiają się ponownie: najpierw 16730 potem, 16684, 16688, 16690, 16689. Silnik na wolnych obrotach jakby nierówno chodzi i czasem obroty spadają do ok. 550obr/min. Przy wyższych obrotach, np podczas jazdy jest w porządku. Pomierzyłem napięcie:

45_1280167940_thumb.jpg

Na wtyczce przy wyłączonym zapłonie przy odpiętej wtyczce:

między + a 0 -6,36V

między - a 0 -11,6V

między + a - -4,8V

Na wtyczce przy włączonym zapłonie przy odpiętej wtyczce:

Takie same wskazania jak powyżej

Na wtyczce przy pracującym silniku przy odpiętej wtyczce:

Wskazania o ok. 1V większe niż powyżej

Czy te wskazania są prawidłowe?

W eTechu jest następujący schemat:

61_1280168391_thumb.jpg

Czy warto sprawdzać przewody od ECU do czujników? Może ktoś ma jakąś małą podpowiedź co mogło się wysypać przy takich objawach i błędach ECU, mi już chyba brakuje pomysłów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz mozemy sie ustawic na posprawdzanie u mnie, tez chetnie zweryfikuje z innym autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, błąd który wskazuje na czujnik położenia wałka rozrządu A
Poradziles sobie z problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj dokładnie rozrząd i hydrauliczny popychacz, jeśli na nowym czujniku jeszcze jest coś nie tak. Kosztowne, ale przynosi korzyści.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności