Skocz do zawartości
ormowiec

Reklama-naklejka na szybie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam sensownego i ładnego sposobu na reklamę na tylnej szybie auta. Mam teraz naklejoną folię OWV z nadrukiem, super wygląda, ale jak tylko deszcz pokropi, to g*** przez nią widać. O ile w sedanie tylna szyba prawie się nie moczyła podczas jazdy, to w kombi to porażka :(

Idealna byłaby taka folia, ale naklejana od wewnątrz, jednak nie mogłem znaleźć firmy która zrobi coś takiego.

Teraz pomyślałem o grafice wycinanej z folii samoprzylepnej i naklejonej od wewnątrz, jednak szybki z tyłu będą przyciemniane, i nie wiem czy da radę nakleić na to dodatkowo folię przyciemniającą żeby to jakoś wyglądało?

A może są jeszcze jakieś inne sposoby? :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęstsze rozwiązania już wymieniłeś. Z tego co wiem taka folia nie istnieje. Oczywiście jeśli chcesz przez nią cokolwiek widzieć i nadrukować ;) Jeśli przyciemnisz szybę to zrób probe z kartka papieru, wytnij z niej literę I lub T i naklej na bezbarwnej od środka - zobaczysz jak się sprawuje i mogą wyglądać podobne, naklejane :)

Jeśli to Cię nie będzie satysfakcjonować i w banerku jest tyłeczek Twojego Passata, to możesz po lewej stronie klapy na wysokości logo nakleić kupionymi na allegro chromowanymi literami adres twojej strony internetowej, lub pomyśleć o wykonaniu naklejki - dzięki drukowi UV można nadrukowywać biały kolor, do tego folia transparentna i odrobinę pomysłu, a wyjdzie z tego coś znacznie fajniejszego niż dziurkowana folia na szybie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Właśnie coraz bardziej skłaniam się do wycinanych z folii literek, tylko tak jak pisałem, zastanawiam się jak potem przyciemnić taką szybę. Na pewno ktoś przyciemniał szybę na której jest naklejka... jakakolwiek... chodzi mi o to, czy folia nie odłazi, nie ma jakiś pęcherzy etc?

To miejsce obok znaczka na klapie jest za małe niestety. Oprócz adresu musi być logo i opis usług (w skrócie) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycinanki z plotera z racji mnogości ich krawędzi zaczną odłazić (wyklejane na zewnątrz) - myjnia, dzieci, itd. Nie jest to złe rozwiązanie, dadzą Ci pewnie nawet jakiś kosmiczny okres na gwarancje trzymania, ale to najbardziej zawodna opcja. Zaleta wyklejanki jest to, że nie zejdzie z niego farba od rzeczonej myjni właśnie albo tylnej wycieraczki.

 

Wyklejenie od środka i przyciemnienie to trochę dziwne (może sprawdzę na swoim jak to wygląda..). Ja bym poszedł w nadruk UV (jeśli chcesz białe literki) lub druk ploterowy zabezpieczony impregnatem UV. Wszytko zależy od parku maszynowego, jakim dysponują poszczególne drukarnie. Jeśli zależy Ci na niskiej cenie - wybierz wycięte z folii litery (pamiętając, że folia folii nie równa i trzeba brać najlepszą). Mam nadzieję, że pomogłem :)

 

---------- Post added at 11:15 ---------- Previous post was at 11:03 ----------

 

Właściwie to pytaniem powinno być, co potrzebujesz umieścić na aucie :D Ja od dawna mam zamiar zrobić logo firmy (jest dość kolorowe). Jeśli potrzebujesz wykleić info o usłudze i nr tel. to lepiej to wyciąć z folii. A jeśli chcesz coś graficznie podziałać, nie przesłaniając sobie widoków, to najlepiej wydrukować na folii transparentnej, umiejętnie rozmieszczając elementy, by nie przesłaniały Ci tego co z tyłu (napisy u dołu szyby, element graficzny nie na srodku, a z któregoś boku szyby). I nie lekceważ potęgi miejsca przy logo! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właściwie to pytaniem powinno być, co potrzebujesz umieścić na aucie

Chodzi o coś takiego jak w załączniku, wszystko może być w jednym kolorze (białym)

IM000194.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od reki, ale sprawdze, jak widać biale elementy naklejone na szybe od srodka.

 

Mysle, ze powinno byc biało na czarnym, to polczenie najlepiej pasuje, w szczegolnosci do tego auta

 

Ale na moje oko i pewne doswiadczenia w temacie:

- druk UV bialym kolorem na transparentnej folii, impregnowany (poszukaj takiego miejsca, gdzie daja 7 lat gwarancji na druk, w wawie mam taka miejscowke)

- druk ploterowy na folii transparentnej, impregnowany (podobnie jak wzalaczniku, musisz wybrac jakis kolor liter, bialy niestety odpada)

- wycinanie z plotera - loga nie wiem, czy wytrwaly by do wiosny, szczerze watpie. I odpada przejście tonalne na logo.

 

nadruk.jpg

 

 

A tu znajdziesz kompendium mówiące o rodzajach druku i materiałów do niego :)

Edytowane przez blight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Zajmuje sie przyciemnianiem szyb i jezeli od wewnatrz nakleisz literki a na to folie to wokol literek bedzie biala otoczka. Jak zrobi Ci to ktos kto ma o tym pojecie to napewno zadne pecherze nie powychodza

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodziło, tak chyba zrobię - litery wycinane od wewnątrz i na to folia. Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mowilem, tak zrobilem. Z czarnym tlem do okola wydrukowalem biale i prawie czerwone litery. mam przyciemnione chyba najciemniejsza folia, na jaka zezwalaja przepisy. Ponizej mozesz zobaczyc, jak to mniejwiecej wyglada. Litery naklejone na szybe beda zdecydowanie najtrwalszym rozwiazaniem ;)

 

01.jpg

 

02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kolego, o takie coś mi chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności