Skocz do zawartości
mielke

Opinie na temat Seata Leona z 2003 w TDI 110KM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar nabyć takie autko jak w temacie

Proszę o szczerą opinię kolegów z forum którzy mieli okazję jeździć takim autem. Chodzi mi o ocenę zawieszenia silnika skrzyni itp

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem takie na sprzedaż, jeżdzi ok, jest dynamiczne. Szukasz porownania to zapytaj na forum golfa :D bo to golf IV z inna obudowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem takie na sprzedaż, jeżdzi ok, jest dynamiczne. Szukasz porownania to zapytaj na forum golfa bo to golf IV z inna obudowa.

Dokładnie jak kolega Łukasz napisał to jest Golf IV tylko w innym opakowaniu wszystkie podzespoły są spokrewnione z golfemIV generacji trwałe zawieszenia mocne silniki cóż chcieć więcej jedynie trudniej będzie znależć zadbany niezajechany egzemplarz ale to akurat tyczyu się każdego auta kupowanego z drugiej ręki:)Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp ale może któryś z kolegów miał możliwość jechać tym autem i powie jak się prowadzi w dłuższej trasie np niemcy - polska holandia - polska jak z wyposażeniem w systemy typu asr ebd itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woziłem się leonem M1 dwa lata,niestety z silnikiem 1.4 75KM

Mogę Ci napisać kilka słów o budzie :

jak dla mnie auto dwu osobowe , malutki bagażnik z tego co pamiętam około 300 l , tylna kanapa wyłącznie dla małych dzieci [moje bliźniaki miały po 11 lat i już narzekały] , z przodu ok , według mnie bardzo dobre seryjne fotele , dobre wykończenie wnętrza [ jedna wada to schodząca guma z rączek przednich drzwi ], mocno denerwujące szczególnie w nocy ,czerwone podświetlenie zegarów , kapitalne twarde zawieszenie .

Tak jak wspominałem auto dla dwóch osób , jeżeli masz większa rodzinę szukaj toledo -pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem sam no ewentualnie z dziewczyną więc ok będzie

Proszę o więcej tego typu opinij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czasem wożę tyłek Leosiem M1 1.6... szału nie ma jeśli chodzi o ten silnik ale sama buda z zawieszeniem to mam tylko jedno słowo - gokart :D mała, dobra dla singla, tudzież pary ;) o wiele lepiej się prezentuje niż bliźniaczy Gofer MK4 - takie moje zdanie :hyhy

także na dobrej feldze i oponie to te autko zaiwania jak przyklejone :)

ale dorwać zadbany egzemplarz 1.9 TDI 110 kucy to będzie dopiero sztuka... także powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja planuje cos takiego z holandii sciagnąć lub niemiec i myślicie ze nie uda mi się dobrego auta wytachać z tamtąd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja planuje cos takiego z holandii sciagnąć lub niemiec i myślicie ze nie uda mi się dobrego auta wytachać z tamtąd ?

Co za różnica czy z Niemiec czy z Rumunii? Jak kupisz od turasa to pewnie będzie złożone z trzech i przez przednią szybę woda Ci będzie ciec :D jak dla mnie, fura kapitalna, od gofra IV o niebo ładniejsza, coś w sobie mają(może to ten Hiszpański Temperament!!:D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A porównanie zawieszenia golf 4 vs Leon? To samo? Ten sam gokart? Też wybieram między tymi 2 autami więc bardzo mnie to interesi, proszę więc o opinie ale tylko osoby które jechały i mogą coś na ten temat powiedzieć.

 

 

Ja szukam opcji 130km :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dirkdiggler

Miałem przez trzy lata Toledo 1M czyli leona z kufrem. To najfajniejsze auto jakim dotychczas jeździłem. Kupiłem go od pierwszego właściciela, auto salonowe z polskiego salonu. Silnik to 1,9 tdi ARL czyli seryjnie 150KM, po krótkim czasie zrobiony program na c.a. 190KM, 390Nm. Dałem mu pakiet zderzaków, progów od Leona Cupra, fajne 17ki i prezentował się naprawdę rzeczowo:). CO do obsługi to przy 140tys km padła dwumasa, to ją wymieniłem razem ze sprzęgłem, padł czujnik stopu. Poza tym jak go sprzedawałem to testowaliśmy go VAGiem i doładowanie trzymało zaprogramowany poziom więc turbina była jeszcze zdrowa. Poszedł z przebiegiem 160tys km.

Polecam taką konfigurację choć cena jest wysoka za dobre utrzymane egzepmplarze. Mój 2002 sprzedałem w marcu 2010 za 30kPLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż ja mam... tzn moja dziewczyna go obecnie używa. LEŁON ale FR z silnikiem ARL, jezdzi bardzo fajnie, małe zwinne zapitalające autko. Ale nad morze ode mnie(dolnyśląsk) to najlepiej w dwie osoby no ew. ktos kto bedzie na tylnych fotelach browarzył i będzie mu obojętnie gdzie siedzi:) Autko tak jak koledzy pisali 100x ładniejsze od gofra ale plastiki chyba gorszej jakości... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powie jak się prowadzi w dłuższej trasie np niemcy - polska holandia - polska

sprowadzałem takowego spod granicy z holandia 1300km, jechać się jechało nawet fajnie tylko nabyte doświadczenie z passata ręka na podłokietniku :) - w leonie mi tego brakowało. Zawieszenie tak jak już pisali Golf,Bora tanie proste. Spalanie w miarę małe:](oczywiście zależy od ciężaru nogi ). W maju robiłem trasę LC -> GD -> LC w 4os, fakt na tyle byli kurduple to się mieścili :D. Dla jednej, dwóch osób auto jak najbardziej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj kolega mial takiego, fajne autko, dosc dobrze wyposazone, z wygladu z zacieciem sportowym, wlasnie ze 110-tka, demonem predkosci nie byl, ale to moja opinia gdyz poprostu zawiodlem sie na tym silniku, wedlug mnie za glosny, i za slaby. a mowie ze mial bo niestety szybko mu go ukradli, proby byly dwie, za druga sie udalo:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności