Skocz do zawartości
klema6

Wymiana zawiasów drzwi kierowcy , jak odkręcić górny zawias ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie może mi ktoś powiedzieć w jaki sposób odkręcić górny zawias od strony słupka :zeco

Z dolnym nie ma problemu , natomiast górny jest przykręcany jedna śrubą od zewnątrz a druga od wewnątrz i tu jest problem jak się do niej dostać :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak byś zdjoł plastiki z wew na słupku i osłonę bezpieczników to nie dojdziesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak byś zdjoł plastiki z wew na słupku i osłonę bezpieczników to nie dojdziesz?

niestety nie , śruba jest głębiej :/ mam nadzieje ze deski nie trzeba ściągać całej.

może ktoś już to robił i pomoże mi :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klema6 ja próbowałem to odkręcić, ale obawiam się, że bez demontażu deski nic nie zrobisz. Ja wymieniłem dolny zawias i 1/2 górnego, bo on jest rozbieralny na dwie części. W zawiasie górnym masz poziomo pod kapturkiem śrubkę. Odkręcasz ją i zdejmujesz drzwi do góry tak jak zwykłe skrzydło drzwiowe w domu (oczywiście dolny zawias musisz odkręcić od drzwi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klema6 ja próbowałem to odkręcić, ale obawiam się, że bez demontażu deski nic nie zrobisz. Ja wymieniłem dolny zawias i 1/2 górnego, bo on jest rozbieralny na dwie części. W zawiasie górnym masz poziomo pod kapturkiem śrubkę. Odkręcasz ją i zdejmujesz drzwi do góry tak jak zwykłe skrzydło drzwiowe w domu (oczywiście dolny zawias musisz odkręcić od drzwi).

ze ściągnięciem drzwi nie ma problemu , ale z tym zawiasem górnym to mnie zaskoczyłeś ze da się go rozebrać.

Rozumiem ze wymieniłeś tylko ta cześć która jest przykręcona do drzwi, a sworzeń wsadziłeś do rozbitego otworu starej części zawiasu. Napewno przez jakiś czas to będzie dziać ale automatycznie bardzie jest osłabiany zawias dolny. Zresztą zauważyłem ze to zawiasy dolne najczęściej są wyeksploatowane i przez to są luzy i drzwi opadają. Mam komplet nowych zawiasów z Aso i chciał bym wymienić gore i dol na nowe.

Edytowane przez klema6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale wymiana całego górnego zawiasu wiąże się z "demolką" deski. Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , mam pytanie może mi ktoś powiedzieć w jaki sposób odkręcić górny zawias od strony słupka :zeco

Z dolnym nie ma problemu , natomiast górny jest przykręcany jedna śrubą od zewnątrz a druga od wewnątrz i tu jest problem jak się do niej dostać :dupablada

 

Post #10 http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=57922&highlight=zawias+g%F3rny+drzwi

I jeszcze to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1132&highlight=opadly+drzwi

Zerknij także tutaj: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=64118&highlight=zawias+g%F3rny

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymieniałem juz górny prawy zawias. Jest z nim duzo roboty ale do opanowania. Potrzebny klucz spline rozmiaru nie pamietam , ale długość jego musi być 150mm. Odkrecić trzeba skrzynke bezbiecznikow i przekaźnikow oraz poluzować mocowanie deski rozdzielczej. Tam znajduje się otwór przez który wlozymy klucz z grzechotką. Sprawne rece są wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wymieniałem juz górny prawy zawias. Jest z nim duzo roboty ale do opanowania. Potrzebny klucz spline rozmiaru nie pamietam , ale długość jego musi być 150mm. Odkrecić trzeba skrzynke bezbiecznikow i przekaźnikow oraz poluzować mocowanie deski rozdzielczej. Tam znajduje się otwór przez który wlozymy klucz z grzechotką. Sprawne rece są wskazane.
moze jakiś manual dla potomnych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górny - prawy - skrzynka bezpieczników ---- o co chodzi??? Masz angola Sławek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki. Wersja europejska. Chodzi o lewy z pospiechu napisałem.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności