Skocz do zawartości
marcin9962

internet do laptopa bez umowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś wie coś na temat internetu bez umowy ? wiem że play oferuję internet bez umowy starter kosztuje 19zł usb modem 217zł a czy nie wiem jak np kupie inny modem usb nie z play a np uniwersalny i odblokowany na wszystkie sieci to będzie działało ? nie znam się na tym więc pytam tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie działało, kwestia simlocka.

 

Z tego co wiem PLAY już nie jest najtańszy, gadu AIR i Orange dają więcej.

 

Aha, warto kupić antenę zewnętrzną, ja mam taką metrową i pingi oraz szybkość otwierania stron (mniej błędów) jest diametralnie lepsza bez względu na to czy jestem 1km od nadajnika czy 30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego czy modemy mają wyjscie na ant zew. Ja mam 2 - Dell 5530 z GPS i Sierra Mc8775 , oba wbudowane w laptopa na miniPCI i nie mam problemu. USB "paluszki" do mnie nie przemawiaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zalezy od tego czy modemy mają wyjscie na ant zew

no właśnie wysłałem parę "modemów" bo ja się na tym kompletnie nie znam... chodziło mi o modem na USB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam play online na karte przez komórkę nokia e63 podłączoną przez kabel usb do laptopa..W play musisz pamiętać żeby było 3g obsługiwane w komórce no i z zasięgiem poza miastem jest kiepsko.Ale jeśli chcesz używać w mieście to polecam.Dosyć szybkie jak na sieć transfery no i nie zrywa połączenia.Miałem orange zrezygnowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin,jeżeli chcesz używać tego w UK to ja proponuję sieć 3. Sprawdz oczywiście najpierw jak z zasięgiem tej sieci u Ciebie w Bristolu ;) Ja używam w ciężarówce,jak jestem w pracy i prędkości jakie na nim osiągam są bardziej niż zadawalające. Uzyskanie deklarowanych 3,6 mb nie stanowi problemu a pliki ściągają się czasami z prędkością 440kb/s :] Oczywiście musisz mieć sygnał HSDPA bo na 3G to słabiutko to działa.

Tu masz link do mapki z zasięgiem tej sieci w Twojej okolicy.

http://www.three.co.uk/_popup/Coverage_checker?maptypeForm=mbb&placename=Bristol&postcode=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin,jeżeli chcesz używać tego w UK to ja proponuję sieć 3

nie nie właśnie do Polski jadę na wakacje i w Polsce potrzebuje bo tu mam w virgin i przed ruter mam więc w Polsce potrzebuje internet tylko nie wiem jaki mam kupić ten modem i od kogo wziąć internet w Polsce bez żadnych umów itp... i czy jak np kupię modem tu czy w Polsce będzie śmigać z każdą siecią oczywiście rozkodowanego

 

---------- Post added at 15:01 ---------- Previous post was at 14:21 ----------

 

znalazłem takie coś jak to działa wkładam kartę sim i działa czy jak ?

http://cgi.ebay.co.uk/Orange-Mobile-Broadband-USB-modem-7-2M-Icon-225-dongle-/140424171822?cmd=ViewItem&pt=UK_Computing_Networking_SM&hash=item20b1eed12e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda podobnie do mojego modemu,wkładasz tak kartę sim i tyle. Ważne żeby nie miał simlocka. Ja do Polski za dwa tygodnie jadę i też by się necik przydał ;) Wezmę swój modem i zobaczę co się da zrobić :)

Sorry za off-topic ale muszę zapytać: Jakim cudem mając do Cornwalii "rzut beretem" nie było Cię na zlocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda podobnie do mojego modemu,wkładasz tak kartę sim i tyle. Ważne żeby nie miał simlocka.

ten właśnie jest zablokowany bo napisałem do sprzedawcy i jest zablokowany ale polecił mi żebym posprawdzał inne produkty u niego i znalazłem takiego jeszcze http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140425075965&ssPageName=ADME:X:AAQ:GB:1123 i jeszcze mam jedno pytanie bo nie znam się na tym szczerze mówiąc, kupuję to idę w Polsce np do Orange kupuje starter do internetu czy jak się to tam nazywa wkładam to do tego modemu wpinam do laptopa i śmiga ? jakieś cd trzeba żeby oprogramowanie zainstalować do tego ? i najważniejsze czy będzie to śmigało na windows 7 ?

Sorry za off-topic ale muszę zapytać: Jakim cudem mając do Cornwalii "rzut beretem" nie było Cię na zlocie?

już się z tego spowiadałem :D nie miałem jak przyjechać ponieważ robiłem wtedy a może się wybiorę z kolegą bo też pasiora ma to pojedziemy albo na 2 auta albo 3 :P ale nie w tym miesiącu tylko coś jak we wrześniu dopiero :P ale na pewno zawitamy tam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakieś cd trzeba żeby oprogramowanie zainstalować do tego
Teraz sterowniki sa juz w modemie podpinasz do usb i instaluje sie nowe urządzenie.
i najważniejsze czy będzie to śmigało na windows 7
To już musisz sprzedawcę pytać czy będzie działał ale myślę ze jak nowy modem to powinien działać po Windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To już musisz sprzedawcę pytać czy będzie działał ale myślę ze jak nowy modem to powinien działać po Windows 7

tak działa bo pytałem właśnie sprzedawce i tak rzeczywiście sterowniki są już na modemie same się instaluje :P teraz tylko zobaczyć jak to działa i będzie OK :)

dzięki Panowie za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem co Ty Jadąc do PL na urlop musiałem ale na "lewo" od kogoś albo płacic sąsiadowi za sygnał i kupiłem w końcu starter w PLAY modem

2563624953231429m.jpg

Tylko musi byc bez sim looka W miescie śmiga nawet super ale już po za to ltroche gorzej

Działa pod WIN7 :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jeszcze raz ja ^^ dziś mi przyszedł modem z karta itp i czy ktoś wie jak to się ustawia ? nigdy tego nie robiłem wcześniej :P wiem że trzeba ustawić jakiś "APN"? nie wiem czy najpierw muszę doładować konto później to ustawiać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w PLAY i u mnie to wyglada tak Ładuje konto na karcie i robie jak jest w załączonym obrazku :)

6ffa1214403b625am.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w PLAY i u mnie to wyglada tak Ładuje konto na karcie i robie jak jest w załączonym obrazku

ok już mam śmiga mi :P a powiedz mi też się zastanawiam nad tym play opłaca się ? np za to doładowanie za 30zł to na ile Ci wystarcza to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jestem w PL 3 tygodnie to ładuje za 50 zeta i mam 5GB i spokojnie mi wystarcza nawet jak ściągne jakąś mp3 czy coś wiecej Mi zależy przede wszystkim żeby "polatac" po necie sprawdzić NK facebooka napisać meila wysłać fotke itp :)

Jak jestem w Krakowie śmiga dosyć dobrze ale już poza gdzie nie łapie 3G to troche lipnie Ale ja zazwyczaj jestem w zasięgu 3G

Tu masz mapke ---->http://internet.playmobile.pl/maps/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności