Skocz do zawartości
Gość teciu67

MFD 2 Zła pozycja w Navi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość teciu67

Witam wszystkim, proszę o pomoc. Mam Passata b6 z 2006 roku z duża navi, niestety cos sie dzieje z nawigacja ze nie widzi dokałdnej mojej pozycjii zawsze pokazuje ja gdzies indziej normalnie zawriować idzie, jaka moze byc tego przyszyna prosze o porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

miałem podobną sytuację gdy poluzował się wtyk na złączu od anteny GPS

wymontowałem navi, docisnąłem i jest ok

 

pozdrawiam

 

Grześ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem ... ze ustawiam sobie cel na navi ... jedzie ze 100km i pozniej wywala off roud czy jakos tak i nie pokazuje mapy ... tylko sam punkt :/

w position normalnie widac pozycje GPS ... czyli z antena wszystko ok ... moze ktos pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłacz VAG-a i zobacz fizycznie ile satelitów odbiera. Zreszta z tego co gdzies czytałem to Ty jakies cuda wianki z płytami robisz i moze dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam ... jedno nie ma nic do drugiego ;)

cos mi sie zdaje ze to moze byc wina plytki ... bo zawsze jak sie cos kliknie to strasznie dlugo pracuje ... meczy sie i meczy ... i nagle wyskoczy cos z wielkiej łaski ...

 

nie wiem jak ustawic aby pokazywal zawsze aktualna ulice na jakiej sie znajduje ... taka jakby mape z przesuwajacym sie punktem ...

czy widzicie na mapie nazwy ulic?

 

dziwne jest tez to ... ze czasami wkladam plytke i czyta mape ... moge przejsc do zakladki MAP lub NAVI ... a czasami "kupa" nie czyta ... i kaze wlozyc plyte z mapa ...

Edytowane przez VALDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość puzon

Witam wszystkich . Prośba o radę w podobnym problemie - nawigacja nie widzi mojej pozycji, wogóle wskazuje moje położenie - gdzieś w Niemczech ? ? .... więc prawdopodobnie poluzował się wtyk na złączu od anteny GPS, ale ... właśnie - który to i gdzie..??

Nawigacja RNS-510

Edytowane przez puzon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrecasz navi i dociskasz kabel.

1/ sciagasz ramke radia - trzyma sie chyba na 6 zatrzaskach - mocniej pociagnij od dolu ...

2/ wykrecasz radio - 4 sruby typu torx

3/ radio praktycznie samo wyjdzie ...

4/ dociskasz wtyczki

5/ wtyczka od anteny gps jest taka nibieska - znajduje sie w gornej czesci (jedna jest tylko niebieska :) )

 

i po operacji ... skladasz to wszystko w odwrotnej kolejnosci ... łatwizna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat.

Kupiłem niedawno B6, który posiada navi MFD2 DVD soft spolszczony, mapy V10. Mój problem polega na tym, że nawigacja pokazuje złą pozycję na mapie (ok. 9km od miejsca w którym się znajduję).

Myślałem, że to jest wina map, wypaliłem sobie V11, ale było tak samo. W opcjach systemowych ręcznie ustawiłem swoją pozycję na mapie i nawigacja obecnie działa poprawnie, punkt na mapie się przesuwa, komunikaty głosowe są poprawne i wszystko jest prezentowane na FISie.

 

Moje pytanie jest następujące, czy nawigacja powinna działać tak jak np. w telefonie, że pozycja powinna być ustawiona automatycznie po sygnale GPS? W instrukcji do MFD2 DX widziałem, że w opcji kompasu powinna wyświetlać się liczba widocznych satelit GPS, u mnie tam nic się nie wyświetla. Może powinienem przeinstalować soft, czy lepiej wyciągnąć navi i sprawdzić wtyk od anteny GPS? Od razu napiszę, że nie mam VAGa - czytałem że można nim sprawdzić fizyczną liczbę satelit za pomocą których wyznaczana jest pozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności