Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Byłby ktoś w stanie powiedzieć na podstawie zdjęcia co to jest za motor:

http://yfrog.com/6dzdjcie0024bj

jak porównywałem z tymi które są na forum to najbliżej mu do Rp ale w rp nie ma tego charakterystycznego UFO i przepływka inna jest i naprawdę nie potrafię nigdzie tego znależć:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na PF lub PB 107/112 KM

w każdym razie na pełnym wtrysku, więc to nie jest RP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie kurcze nie za bardzo wiem jak się dowiedzieć co to jest, a w sumie muszę wymienić motor (po pierwsze strasznie tłucze się dolna hydrałlika :x, a po drugie ponad 800000 tysiaków zrobił to raczej emeryturka:D) i głupia sprawa bo nie wiem czego szukać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze czytelny, to sprawdź nr na bloku, albo zobacz na wlepce w bagażniku jaki powinien siedzieć, chyba że już motor był swapowany....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz pójdę sprawdzić ale już w nic nie wierze:/ w dowodzie jest wpisane że cały wóz to b4 z 1995 roku a po vin i szybach wychodzi że 1989, cudotwórcy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest PF 107KM/79KW na 100% jeśli zmieniać to najlepiej na 2E PF czy PB ciężko dostać, gdybyś miał dobrą głowicę to najtaniej pasowałoby kupić sam blok od monowtrysku bo tego jest mnóstwo

A w dowodzie masz wpisane b4? ja mam tylko passat 1.8 i nic więej o modelu a rok produkjcji 96:P

Edytowane przez tomw88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na silniku jest nabazgrane 026.103.373 AA, obok 12 i pod tym 3ME, czyli chyba się zgadza, na allegro znalazłem samą głowicę do pf i numer taki sam.

A tak abstrachując to mam wpisane B4, rocznik 95

Edytowane przez chemik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o numerach na głowicy a nie silniku. NR=r silnika masz zaznaczony na zdjęciu pod króćcem wody jest wypłaszczenie na bloku a na nim numer

pf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myśli ktoś że to by podeszło??

http://moto.allegro.pl/item1087391086_blok_wal_tloki_komplet_passat_b4_2_0_2e.html

no faktycznie z tym numerem, za chwil parę sprawdzę, się wkur... to troszkę rozstrojony jestem:/ sory

Edytowane przez chemik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest od silnika 2.0 2E ty masz 1.8 po co ci to skoro masz problemy z głowicą jak pisałeś więc tego powinieneś szukać ewentualnie cały silnik ale 1.8 PF albo PB- są identyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak dla upewnienia obojętnie czy kupię PB czy PF to na jedno wyjdzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem ze sa identyczne same silniki sie nie roznia tylko komputery maja inne no i PF ma sonde. PB czesciej mozna spotkac w golfie 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie Panowie, bez pomocy to bym w czarnej d.. był:D. Kupię PF i będzie spokój, zaczynam się powoli rozglądać. Także pasiu walnie jeszcze z kilka tras i dostanie nowe serduszko:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności