Skocz do zawartości
dzidek1988xx

Miejscowe ogniska oleju - skąd to się wzięło?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

dzisiaj standardowo wracając na chatę urwał mi się przód osłony podłogowej silnika, jakoś ją załatałem i dojechałem, wstawiłem autko do teścia na kanał w garażu żeby całkiem zdemontować podłogę. Przy okazji demontażu lampką przyświeciłem tam i ówdzie... Zdjęcia ukazują co mnie dziwi i zastanawia. Miejsca lekko uwalone olejem nieopodal miski olejowej, bardziej po stronie pasażera. Skąd mogą być te wycieki? Uszczelka pod głowicą - chyba inaczej się przez nią olej sączy i nie w takich miejscach? Nie wiem o co chodzi, proszę was drodzy o jakieś wskazówki.

20100609304.jpg

20100609305.jpg

20100609306.jpg

20100609307.jpg

20100609312.jpg

20100609313.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim,

 

dzisiaj standardowo wracając na chatę urwał mi się przód osłony podłogowej silnika, jakoś ją załatałem i dojechałem, wstawiłem autko do teścia na kanał w garażu żeby całkiem zdemontować podłogę. Przy okazji demontażu lampką przyświeciłem tam i ówdzie... Zdjęcia ukazują co mnie dziwi i zastanawia. Miejsca lekko uwalone olejem nieopodal miski olejowej, bardziej po stronie pasażera. Skąd mogą być te wycieki? Uszczelka pod głowicą - chyba inaczej się przez nią olej sączy i nie w takich miejscach? Nie wiem o co chodzi, proszę was drodzy o jakieś wskazówki.

 

Przeglądnij dokładnie silnik od góry-bo pewnie stamtąd olej "ucieka".Dobrym rozwiązaniem jest dokładne umycie silnika,pojeździj parę dni i sprawdź-przynajmniej będzie dokładnie widać skąd się olej wydostaje.Patrząc na te foty ciężko jednoznacznie stwierdzić...

Patrząc na ostatnie zdjęcie-uprzedzę Twoje następne pytanie-tak,to jest alternator ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zadalbym pytania o alternator. To bylo raczej pytanie retoryczne z checia upewnienia sie na sto procent. Czym moge umyc te miejsca? Woda z mydlem? Tylko strone pasazera czy caly silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej cieknie ci z jednego miejsca z gory silnika i splywa po wezach i kablach na dol . wez latarke i sciagnij oslone silnika i szukaj od gory skad zaczyna sie wyciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu uszczelki koncza swoja zywotnosc stad ten olej sie zbiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może spod pokrywy zaworów, spod korka? trzeba obejrzeć z góry oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie zadalbym pytania o alternator. To bylo raczej pytanie retoryczne z checia upewnienia sie na sto procent. Czym moge umyc te miejsca? Woda z mydlem? Tylko strone pasazera czy caly silnik?

 

Możesz,ale równie dobrze możesz użyć któregoś z preparatów dostępnych na rynku.Spryskujesz nim silnik,odczekujesz z 10 minut i obficie spłukujesz wodą.

Tu conieco na temat: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1752

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z tym, że u mnie intercooler od strony pasażera też jest w oleju. Mechanicy oglądali auto od góry do doły i nic nie znaleźli. Podobno trzeba rozebrać żeby zobaczyć skąd to leci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz moze leci z odmy a jak leci z odmy to wyglada tak jak by uszczelka pod miska puszczala ja mialem caly wydech i silnik zachlapany od spodu jak odma puszczala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszczelka konczy zywot? To jest maloprawdopodobne, gdyz mialem zrzucana glowice na poczatku roku przy wymianie swiec zarowych. Calosc robiona byla w aso wiec byle czego mi nie wsadzili, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszczelka konczy zywot? To jest maloprawdopodobne, gdyz mialem zrzucana glowice na poczatku roku przy wymianie swiec zarowych. Calosc robiona byla w aso wiec byle czego mi nie wsadzili, prawda?
raczej byle czego nie wrzucili . zobacz odme a silnik umyj srodkiem do czyszczenia tarcz brake cleaner pozbedziesz sie tlustego a on odparuje w 30 sek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam :) a Wojtas powiedz ty mi jeszcze - jakiej firmy polecasz ten Break Cleaner? No i jak go właściwie zaaplikować? Nie pożre mi elementów plastikowych, gumowych i osłon na kablach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiej firmy polecasz ten Break Cleaner
Chociażby K2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wam :) a Wojtas powiedz ty mi jeszcze - jakiej firmy polecasz ten Break Cleaner? No i jak go właściwie zaaplikować? Nie pożre mi elementów plastikowych, gumowych i osłon na kablach?
uzywam w pracy WURTH czy cos takiego ale musisz sam w sklepie zapytac srodek do czyszczenia tarcz hamulcowych , nie pozreci plastikow nic nie zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uzywam w pracy WURTH czy cos takiego ale musisz sam w sklepie zapytac srodek do czyszczenia tarcz hamulcowych , nie pozreci plastikow nic nie zrobi

 

Używasz go bo akurat dużo warsztatów go zamawia-jest poprostu dobry ;) Ze swoich doświadczeń mogę też polecić taki preparat z firmy Pure Solve-ostrzegam,tani nie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności