Skocz do zawartości
camel131

Piszcząca szyba przy podnoszeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Występuje piszczenie szyby pasażera podnoszonej elektrycznie -czym i jak to zlikwidować ? Może jakieś smarowanie? ale czym? Widać ślady ocierania na szkle 2cm od brzegu szyby (od strony środkowego słupka). B5 '97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Występuje piszczenie szyby pasażera podnoszonej elektrycznie -czym i jak to zlikwidować ? Może jakieś smarowanie? ale czym? Widać ślady ocierania na szkle 2cm od brzegu szyby (od strony środkowego słupka). B5 '97
Wyciagnij boczne uszczelki szyb i je wyczysc i przesmaruj .Potem wloz je spowrotem wciskajac nadol jak nie bedziesz juz dawal rady pomoz opuzczajac sobie szybe razem z uszczelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak bardziej czyszczenie niż smarowanie.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jednak bardziej czyszczenie niż smarowanie.?
wyczysc bo nie zaszkodzi a chyba lepiej smarowac czyste :) nic nie musisz rozbierac tylko wyciagnij uszczelke do gory . Opusc szube do dolu zlap uszczelke i wyciagaj ja do gory podnoszac jednoczesnie szybe i tak samo tylko odwrotnie wloz spowrotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za to info ,bo myślałem że czyszczenie tylko po rozebraniu drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za to info ,bo myślałem że czyszczenie tylko po rozebraniu drzwi.

 

Drzwi to będziesz rozkręcał jak to nie pomoże ;) Jeżeli czyszczenie uszczelek nic nie da to przyczyny szukaj w środku drzwi,np.w prowadnicach.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat.

"Szyba" piszczy przy podnoszeniu. Przy opuszczaniu nie. Chodzi gładko ale piszczy.

Pisk wydobywa się z prawego górnego rogu prawych przednich drzwi, koło tego dzyndzla od zamka.

 

Ściągałem tapicerkę z drzwi ostatnio trzy razy, montowałem głośniki, spiąłem kable, wytłumiłem i usztywniłem z nadzieją, że już tam nigdy nie zajrzę. Powymieniałem zatrzaski i kilka innych rzeczy. NIE CHCE MI SIĘ poraz kolejny otwierać drzwi, a podnoszenie szyby niestety jest głośne. Co sądzicie o pomyśle wprowadzenia rurki i wypsikania wnętrza smarem silikonowym w sprayu ?

Mogę coś tym smarem uszkodzić ? Szyba jest "elektryczna".

 

 

47_1259252708.jpg

 

Jeśli to jest wszystko co tam siedzi to chyba mogę tam próbować pryskać ?

 

 

EDIT: po pierwszej próbie sukces osiągnięty w połowie. Pisk zauważalnie ucichł ale nadal występuje przy podnoszeniu. Jutro zrobię to bardziej precyzyjnie i mam nadzieje się pozbyć pisku.

 

Dla zainteresowanych, podłączyłem pod puszke oleju rurkę jakieś 20 cm, rozchyliłem uszczelkę czy co tam jest przy opuszczonej na max szybie i wsadziłem oko w szparę. Druga osoba świeciła i rurką starałem się namierzyć tę rolkę czy co to tam jest i zlać to smarem silikonowym. Pomogło ale nie do końca bo zabrakło mi czasu i precyzji. Wydaje mi się, że da się to dosyć łatwo zrobić o ile smarowania wymaga coś co jest w miarę wysoko i nie trzeba tego smarować od wewnątrz.

 

EDIT2: przez noc smar sam się rozprowadził i już nic nie piszczy. Jest git.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności