Skocz do zawartości
czajek19

1,9 TDI 192 konie za 3,5 tys zł opłaca się ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam , ostatnio mam do was wiele pytań bo przymierzam już teraz na dobre podnieść moc w moim passku.

Byłem dzisiaj rozmawiać z leśnikiem takim mechaniorem ( najlepszym chyba w moim mieście) i on zaproponował mi , że da mi cały komplet : silnik 1,9 tdi 130 KM wyciągniete na 192 konie( wymieniany rozrząd ) silnik był po kapotalnym remoncie i podobno jest jak nówka( sam muszę go wsumie zobaczyć bo na słowo to nie wierzę) , FMIC , wtryski , program , sprzegło skrzynie itp itd i to mnie będzie kosztować 3,5 tys zł razem z przekładką ( da mi na to wszystko gwarancję na ileś tam do tego muszę sie dopytać )

I mój silnik cały zostaje u mnie, lub mogę mu poprostu zostawić w rozliczeniu , Tylko właśnie musiał bym dogadać ile by mi dał za cały silnik + skrzynia + sprzegło itp.

No i teraz to już wogóle mam kociął w głowie i nie wiem co robić.... bo miałem inne założenie na początku :/ chciałem wymienić wtryski na 0.216 + program puki co a potem ewentualnie coś dalej kombinować ... I szczerze powiedziawszy sam już nie wiem co mam robić z tym wszystkim ...

Może wy mi coś podpowiecie i mnie jakoś ukierunkujecie co robić

z góry dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez czajek19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za tą kasę i jeśli rzeczywiście tak jest jak ten koleś mówi z tymi modami to ja bym brał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie propozycja jest bardzo kusząca , miałem zrobić w passku z 140-150hp max... nie myślałem o przekładce .. ale no teraz to już sam nie wiem..( wsumie wtryski 1k , program conajmniej 1k to juz 2 tysie... ) , tu wsumie daję 3,5 i mam prawie 200Hp ( + cały silnik 90 Hp w domu)... pojade do niego w środę i się wszystkiego dowiem bo dzisiaj to z nim rozmawiałem pare minut .. i ciekawe na ile mi da gwarancję na to.. bo nie chciał bym wyjechać , przejechać 100km i silnik na złom ...

powiem szczerze , że teraz to mam niezły wir w głowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja ciekawa, tylko ciekawe w jakim stanie jest ten motor, jak z turbawką jak z wtryskami ? Bo wątpie, żeby ktoś za taką cene oferował silnik, skrzynie i na dodatek przekładke gratis ! Wogóle, zeby ze 130tki zrobić 192hp to własnie podobną kwotę do tych 3.5tyś trzeba włożyć (fmic, pompki, turbawka, może też sprzęgło), a tutaj jeszcze skrzynia i koszty przekładki gratis.

 

Ale jeżeli wszystko ok - nie ma się nad czym zastanawiać (za samą pompe co masz u siebie 11mm dostaniesz około 1000zł, sprzedasz turbo, sprzedasz reszte - całkowicie wyjdzie, że dołozysz jakieś 1.5-2k i masz te 190hp). :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wogóle, zeby ze 130tki zrobić 192hp to własnie podobną kwotę do tych 3.5tyś trzeba włożyć (fmic, pompki, turbawka, może też sprzęgło)

 

Możesz ale nie musisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz ale nie musisz

 

Bez pompek AL i BRD chyba nie ma co myśleć o >190hp ... wiec troche nie rozumiem "możesz ale nie musisz" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No znam awx co ma 193 i jeździ sobie na serii wiec napisałem ze nie musisz wydawać tych 3.5 żeby taka moc osiągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tam są w tym silniku pompowtryski jakieś inne, turbo itp nie wiem panowie jutro jadę zobaczyć ten silnik i zobaczę co to będzie bo wsumie też mi się nie widzi żeby silniczek był w idealnym stanie i kolo chce mi go pchnąć za 3,5 koła ze skrzynią , sprzęgłem + jeszcze w tej cenie jest wliczona wymiana . Pojadę z typkiem który się bardziej orientuje w tych tematach niż ja i zobaczymy .. Jak będzie wszystko ok to biorę na pewno , a jak coś bedzie nie tak to pierdziele... bo wezme silnik a potem się nie wybulę za naprawy..

ale dzięki panowie za wasze opinie myślę ze temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czajek, jak coś to Pompa z twojego motoru AHH idzie do mnie :D:D:D:D:D:D:D Pamiętaj o tym :D

 

---------- Post added at 00:03 ---------- Previous post was at 00:00 ----------

 

Może miał farta z pompkami

 

Co prawda bez AL tez się da np. :

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=45724

no może pompki nie były wymieniane ale dmuchawka na pewno!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czajek, jak to cena za to wszystko z modami i swapem to bym powiedział że jest okazyjna, jak w mojej padaczce padł silnik to goły słupek AWX z głowicą i pompkami kosztował mnie 3tysie.....

także jak będzie wszystko ok to się nie zastanawiaj

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności