Skocz do zawartości
luk1c

Drżenie pedału sprzęgła przy wysprzęglaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem gdy wysprzęglam w zakresie obr od 2300-3000 to czuje mrowienie na pedale sprzegla. Ten problem był już poruszany na forum ale była tu mowa o drżeniu na luzie przy lekkim nacisnięciu pedału. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo tego, to mi na luzie też przy lekkim naciśnieciu sprzęgła, pedał ma jakieś lekkie drżenie, tylko , że samochód nie ma 2k przebiegu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jest to samo :/ w piątek zaprowadzam do serwisu bo wcześniej tego nie było a mam dopiero 3.5 k km :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wydobywa się jakiś dziwny dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dźwięku nie ma... To na 100% coś musi być? Nie wiem czy dobrze rozumiem, lekkie wciśnięcie sprzęgła-> muśnięcie, troszeczkę wciśnięte? Nie jetem pewien czy od początku tak nie było.

 

EDIT-jednak nie ma drgań na pedale-tzn. sekunde przy wciśnięciu (lekkim) coś czuje, ale potem nic. Jak ruszam samym sprzęgłem to silnik trochę drga i minimalne drgania są chwile na pedale ale ustają-ale po prostu auto ciężkie i ma problemy z ruszeniem. Więc tu jest wszystko ok, ale drgawki na czekaniu na światłach, na luzie są, denerwuje mnie to troszkę, ale skoro ten typ tak ma, to trudno.

 

Festex jeśli twój pasek czekając na światłach też nie stoi w całkowitym bezruchu, to weź zapytaj o to w salonie :)

Edytowane przez theOne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie dźwięku nie ma... To na 100% coś musi być? Nie wiem czy dobrze rozumiem, lekkie wciśnięcie sprzęgła-> muśnięcie, troszeczkę wciśnięte? Nie jetem pewien czy od początku tak nie było.

 

EDIT-jednak nie ma drgań na pedale-tzn. sekunde przy wciśnięciu (lekkim) coś czuje, ale potem nic. Jak ruszam samym sprzęgłem to silnik trochę drga i minimalne drgania są chwile na pedale ale ustają-ale po prostu auto ciężkie i ma problemy z ruszeniem. Więc tu jest wszystko ok, ale drgawki na czekaniu na światłach, na luzie są, denerwuje mnie to troszkę, ale skoro ten typ tak ma, to trudno.

 

Festex jeśli twój pasek czekając na światłach też nie stoi w całkowitym bezruchu, to weź zapytaj o to w salonie :)

 

 

Troszeczkę odświerze temat.

 

Mam identyczną sytuację z tym drżeniem. Na światłach na luzie pojawiają się drgania. Pedał sprzęgła przy zmianie biegów drga przynajmniej czuje mrowienie na nodze:) Coś może wyjaśniło się w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam....walczylem z tym...w dwoch serwisach w pl i w austrii....wszedzie odpowiedz tak ma byc....(z tym drganiem pedalu sprzegla)....

u mnie jest jeszcze ciekawiej...bo w przedziale okolo 2500-4000 slychac takie dziwne szurniecie przy wciskaniu....tylko ciekawe bo tylko ja je slysze.....moze troche przewrazliwiony jestem hehe.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten objaw to według VW cecha a nie wada.A to szurnięcie to tak zwana "sowa" - efekt dźwiękowy związany z układem wydechowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności