Skocz do zawartości
WS81

[Pytanie] Climatronic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem climatronic'iem, mianowicie:

za każdym razem jak wyłączam silnik przy Climatronicu ustawionym na OFF (całkowicie wyłączonym nawiewie itd), po ponownym odpaleniu auta automatycznie załącza mi się klima na AUTO, a nie pozostaje na OFF jak przy wyłączaniu silnika a na tym mi zależy i nie wiem jak to i gdzie ustawić. Jak wyłączam silnik przy ustawieniach AUTO czy ECON to po odpaleniu auta ponownie załącza mi się odpowiednio AUTO lub ECON (wspominam o tym, ponieważ może mieć to jakieś znaczenie).

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić diagnozę klimatronika.Może są jakieś błędy.Z tego co wiem,to przycisk OFF jest zastrzeżony dla serwisu.Wystarczy przełączyć na ECON po zakończonej jeździe.Ale poczytaj spis tematów.:!:KLIMATYZACJA "CLIMATRONIC" OGRZEWANIE I WENTYLACJA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przycisku OFF nie mam a jedynie pojawia się napis OFF na wyświetlaczu jak się zjedzie nawiewem do zera.

Przeglądałem tematy o climatronic'u i jeszcze nic nie znalazłem.

VAG błędów nie znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przycisku OFF nie mam a jedynie pojawia się napis OFF na wyświetlaczu jak się zjedzie nawiewem do zera.

Przeglądałem tematy o climatronic'u i jeszcze nic nie znalazłem.

VAG błędów nie znalazł.

 

No to działa prawidłowo!!Skoro dajesz nawiew na min.lub temperaturę na min. to zawsze tak będzie.Ustaw na Econ-wtedy po ponownym uruchomieniu tak właśnie się załączy ;) a jak wyłączysz przy trybie Auto-to włączy się w tym właśnie trybie i z taką temperaturą jaką miałeś ustawioną przed wyłączeniem silnika.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj kolegi Patryka.Ma rację.A z tym przyciskiem OFFto taiego nie ma,ale wiadomo o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne to troszkę dla mnie, że to normalne, chyba nie powinno tak być, ponieważ za każdym razem odpalając auto muszęa zjechać do zera, żeby nawiew nie działał jeśli się go w tej chwili nie chce.

Znajomy w GOLF IV 99' tego problemu nie ma a ma taką samą CLIMATRONIC jak my w Paskach.

No nic... skoro tak musi być to spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak:

1 - WŁĄCZAM OFF

2 - GASZĘ SILNIK

3 - ODPALAM SILNIK

4 - MAM OFF

i tak powinno być, climatronic nie zapamiętuje Ci ustawień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tak:

1 - WŁĄCZAM OFF

2 - GASZĘ SILNIK

3 - ODPALAM SILNIK

4 - MAM OFF

i tak powinno być, climatronic nie zapamiętuje Ci ustawień

Mam dokładnie tak samo. I tak być powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalacz zaplon i ustaw na off i wylacz zaplon i juz tak bedzie zawsze

 

---------- Post added at 15:27 ---------- Previous post was at 15:27 ----------

 

Trzeba zrobić diagnozę klimatronika.Może są jakieś błędy.Z tego co wiem,to przycisk OFF jest zastrzeżony dla serwisu.Wystarczy przełączyć na ECON po zakończonej jeździe.Ale poczytaj spis tematów.:!:KLIMATYZACJA "CLIMATRONIC" OGRZEWANIE I WENTYLACJA
a myslisz ze diagnoza cos da ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
climatronic nie zapamiętuje Ci ustawień :)

 

Wybacz :lol ale nie mogłem się powstrzymać...Skąd masz takie informacje??Zgaś silnik z climatroniciem w pozycji AUTO,dajmy na to z temperaturą ustawioną na 20 stopni-ponownie uruchamiając silnik tak samo powinien się climatronic załączyć (te same ustawienia) poza tym niema w climatronicu przycisku OFF,ewentualnie możesz przełączyć na ECON i też zapamiętuje Ci takie ustawienia.Chyba że klima jest niesprawna.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybacz :lol ale nie mogłem się powstrzymać...Skąd masz takie informacje??Zgaś silnik z climatroniciem w pozycji AUTO,dajmy na to z temperaturą ustawioną na 20 stopni-ponownie uruchamiając silnik tak samo powinien się climatronic załączyć (te same ustawienia) poza tym niema w climatronicu przycisku OFF,ewentualnie możesz przełączyć na ECON i też zapamiętuje Ci takie ustawienia.Chyba że klima jest niesprawna.Pzdr.
off jest jak zjedziesz nawiewem do zera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dokładnie tak samo. I tak być powinno.

 

A to ciekawe,we wszystkich samochodach mi znanych wyłączając silnik w trybie AUTO po ponownym załączeniu są te same ustawienia...

 

 

 

off jest jak zjedziesz nawiewem do zera

 

Tak,ale takiego przycisku niema.Musi zjechać z nawiewem do zera...

 

 

Jeszcze jedno-ręczne regulowanie climatronica niema nic wspólnego z przełączaniem AUTO/ECON.W końcu po to jest climatronic żebyście nie musieli cały czas w tym dłubać ;)

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zalacz zaplon i ustaw na off i wylacz zaplon i juz tak bedzie zawsze

to sprawdzę

 

a ja mam tak

A)

1)Ustawiam OFF

2)Wyłączam Silnik

3)Włączam Silnik

4)Ustawia się samoczynnie AUTO

 

B)

1)Ustawiam ECON/AUTO

2)Wyłączam Silnik

3)Włączam Silnik

4)Ustawia się samoczynnie ECON/AUTO

 

opcja A mi nie pasuje, B jest OKI :)

powinno być w/g mnie

A)

1)Ustawiam OFF

2)Wyłączam Silnik

3)Włączam Silnik

4)Zostaje OFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to ciekawe,we wszystkich samochodach mi znanych wyłączając silnik w trybie AUTO po ponownym załączeniu są te same ustawienia...

 

 

 

 

Tak,ale takiego przycisku niema.Musi zjechać z nawiewem do zera...

 

 

Jeszcze jedno-ręczne regulowanie climatronica niema nic wspólnego z przełączaniem AUTO/ECON.W końcu po to jest climatronic żebyście nie musieli cały czas w tym dłubać ;)

mialem klime ostatni tydzien pusta i zapamietal mi jakas wylaczona tz jakim trybie gasisz auto w takim zalaczasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mialem klime ostatni tydzien pusta i zapamietal mi jakas wylaczona tz jakim trybie gasisz auto w takim zalaczasz

 

Dokładnie o to mi cały czas chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to sprawdzę

 

a ja mam tak

A)

1)Ustawiam OFF

2)Wyłączam Silnik

3)Włączam Silnik

4)Ustawia się samoczynnie AUTO

 

B)

1)Ustawiam ECON/AUTO

2)Wyłączam Silnik

3)Włączam Silnik

4)Ustawia się samoczynnie ECON/AUTO

 

opcja A mi nie pasuje, B jest OKI :)

powinno być w/g mnie

A)

1)Ustawiam OFF

2)Wyłączam Silnik

3)Włączam Silnik

4)Zostaje OFF

sprobuj opcji bez zalaczania silnika ustaw na off i potem odpal potem zgas i powinno zapamietac :)jezdzilem ostatnio z pusta klima i jakos mi sie udalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to sprawdzę

 

a ja mam tak

A)

1)Ustawiam OFF

2)Wyłączam Silnik

3)Włączam Silnik

4)Ustawia się samoczynnie AUTO

 

B)

1)Ustawiam ECON/AUTO

2)Wyłączam Silnik

3)Włączam Silnik

4)Ustawia się samoczynnie ECON/AUTO

 

opcja A mi nie pasuje, B jest OKI :)

powinno być w/g mnie

A)

1)Ustawiam OFF

2)Wyłączam Silnik

3)Włączam Silnik

4)Zostaje OFF

 

A spróbuj tak jak napisałem w poście #10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk_ - przeczytaj kolego dokładnie mój post, bo chyba coś Ci się pomyliło ;)

Przecież nie napisałem, że WCISKAM PRZYCISK OFF, tylko włączam czyt. ustawiam na climatronic'u OFF, i wówczas powinien zapamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to ciekawe,we wszystkich samochodach mi znanych wyłączając silnik w trybie AUTO po ponownym załączeniu są te same ustawienia...

No są takie ustawienia jak przed wyłączeniem zapłonu. Ale dlaczego robimy OT w temacie?

Przecież kolega pyta czy to normalne że jak zgasi silnik przy ustawieniu klimatronika na OFF a zapala i jest AUTO. Odpowiedź brzmi "nie", to nie jest normalne, jak gasisz silnik a jest ustawiona pozycja klimy na OFF to po zapaleniu ma być OFF, czy jakiekolwiek inne ustawienie klimy.

 

A odpowiadając na post nr 7 potwierdzam tylko to co kolega napisał.

 

---------- Post added at 15:38 ---------- Previous post was at 15:35 ----------

 

powinno być w/g mnie

A)

1)Ustawiam OFF

2)Wyłączam Silnik

3)Włączam Silnik

4)Zostaje OFF

Tak być powinno, i tak ja mam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No są takie ustawienia jak przed wyłączeniem zapłonu. Ale dlaczego robimy OT w temacie?

Przecież kolega pyta czy to normalne że jak zgasi silnik przy ustawieniu klimatronika na OFF a zapala i jest AUTO. Odpowiedź brzmi "nie", to nie jest normalne, jak gasisz silnik a jest ustawiona pozycja klimy na OFF to po zapaleniu ma być OFF, czy jakiekolwiek inne ustawienie klimy.

 

A odpowiadając na post nr 7 potwierdzam tylko to co kolega napisał.

 

---------- Post added at 15:38 ---------- Previous post was at 15:35 ----------

 

Tak być powinno, i tak ja mam. ;)

 

Ehh :D wybaczcie-faktycznie nie doczytałem...Adam masz rację,jeżeli jest nawiew wyłączony to po odpaleniu powinno tak być.Zgadzam się z Tobą w stu procentach i potwierdzam Twoje słowa...Jeszcze jedno-na OFF Climatronic jest całkowicie wyłączony,tak powinno być.Pomieszałem trzy różne ustawienia,ale pewnie wiesz o co mi chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności