murawpio Zgłoś #1 Napisano 24 Maja 2010 Proszę o pomoc w wyjaśnieniu błędów, które pojawiły się w instalacji LPG BRC Sequent 56 P&D. Po podpięciu interfacu do kompa LPG zdiagnozowałem dwa błędy. Skopiowałem treść pliku Diagnostic Report. ECU kod : DE815011-1 ECU Typ : P&D Ilość cylindrów : 6 Wersja ładowania : KER-SPD0031 Wersja Softwaru : SPDAA009011 D19 Weryfikacja kodu : 0 Kalibracja wersji (FxD) : 0 Data pierwszego programowania : 18/07/2008 Data regulacji : 15/04/2010 Kod programu : STD 2.05 Seria : 20276/2-P Bait : 8BC Czas pracy na benzynie [dd-hh:mm]: : 14-10:04 Czas pracy na gazie [dd-hh:mm]: : 91-16:51 Liczba błędów znalezionych = 2 -------------------------------------------------------------------------------- P1232 - GAS 2 SOLENOID VALVES CONTROL TYP BŁĘDU = Signal value out of the minimum range STAN = Line test in progress - Działanie Check GAS solenoid valve wiring Check the absence of short-circuit between GAS solenoid valve wiring and negative supply. Check GAS solenoid valve wireing continuity from its connector to the gas ECU one. Replace GAS solenoid valve Replace GAS ECU. - Połączyć P1 Ciśnienie = 1440,0 mBar MAP Ciśnienie = 390 mBar TEMPERATURA GAZU = 43 °C RPM = 720 PETROL TON = 4,10 ms GAS TON = 0,00 ms STAN DOSTARCZENIA = Zmiana WYDARZENIE PRZECIWNE = 63 -------------------------------------------------------------------------------- P1233 - GAS 3 SOLENOID VALVES CONTROL TYP BŁĘDU = Signal value out of the maximum range STAN = Line test in progress - Działanie Check GAS solenoid valve wiring Check the absence of short-circuit between GAS solenoid valve wiring and positive supply Check GAS solenoid valve wiring continuity from its connector to the gas ECU one. Replace GAS solenoid valve wiring Replace GAS solenoid valve Replace GAS ECU. - Połączyć P1 Ciśnienie = 5100,0 mBar MAP Ciśnienie = 2550 mBar TEMPERATURA GAZU = 139 °C RPM = 7650 PETROL TON = 65,28 ms GAS TON = 65,28 ms STAN DOSTARCZENIA = Tryb Benzyny WYDARZENIE PRZECIWNE = 255 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
opornik Zgłoś #2 Napisano 27 Maja 2010 błąd błędem - a cos sie dzieje niepokojącego ?? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
murawpio Zgłoś #3 Napisano 28 Maja 2010 Dzięki analizie logów wiem, że muszę sprawdzić przepływkę lub lewe powietrze ale to benzyna. Jeśli chodzi o LPG to wolę dmuchać na zimne i interweniować zanim stanie się coś poważniejszego. opornik mógłbyś napisać co oznaczają te błędy? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
murawpio Zgłoś #4 Napisano 30 Maja 2010 Czy ktoś jest w posiadaniu listy błędów do BRC? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
opornik Zgłoś #5 Napisano 30 Maja 2010 jesli ciagnie lewe powietrze to odrazu to zlikwiduj i przepływke tez sprawdz. napisz jeszcze czym lub gdzie zczytywałes te błedy..... Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
murawpio Zgłoś #6 Napisano 31 Maja 2010 Lewego powietrza nie ciągnie ale przepływka jest na razie do przeczyszczenia. Błędy szczytałem interfacem do kompa LPG. Proszę o podpowiedz co oznaczają te błędy. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
toldek1 Zgłoś #7 Napisano 31 Maja 2010 szczypior???? to Ty? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
murawpio Zgłoś #8 Napisano 31 Maja 2010 (edytowane) Czy ktokolwiek wie co oznaczają wymienione przeze mnie dwa błędy? Edytowane 31 Maja 2010 przez murawpio Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
opornik Zgłoś #9 Napisano 31 Maja 2010 ale zes sie uparł na te błedy. jak sie nic nie dzieje to ja bym nie szukał kwadratowych jaj no ale jak chcesz to powiem tyle ze: "sygnał poza zakresem" - ale czego ?? (ciezko okreslic - wrózka nie jestem i nie widze samochodu zreszta uniwersanle interfejsy do gazu to mozna wsadzic w d... )parametry ma prawidłowe, widac ze bład wyskoczył w trakcie przełaczania z gazu na benzyne. Jesli działa poprawnie nic bym nie robil a jesli masz watpliwosci podjedz do czakramu tam ci podepna program i powiedza dokładnie co i jak. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
murawpio Zgłoś #10 Napisano 31 Maja 2010 Wielkie dzięki za odpowiedz. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach