Skocz do zawartości
konradk11

wymiana cewki-nie przelacza sie na lpg

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie, wymienilem cewke zaplonowa i od tej pory nie przelacza sie na gaz. Czy wystarczy zamienic ktorys z kabli podlaczonych z inst. lpg do kostki cewki ?? nie jestem w tym obeznany wiec prosze mi powiedziec czy moge cos zepsuc jak zle podlacze ten kabel ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś nic o instalacji jaką posiadasz... Zwykle na zaciskach cewki(te pod zaślepkami od czoła) przykręca się przewody sygnałowe do centralki w celu mierzenia obrotów silnika :) Jeśli ich nie podłączyłeś to sterownik nie dostaje informacji o aktualnych obrotach i się nie przełączy. Co do kolejności w jakiej powinny być przykręcone to szczerze powiedziawszy nie wiem ale spodziewałbym się, że jeden to masa sygnału drugi sygnałowy więc pewnie wystarczyłoby sprawdzić w którą stronę prąd leci ;) Układ co prawda powinien być zabezpieczony przed odwrotnym podłączeniem ale wiadomo co się nie robi by układ był tańszy więc strzeżonego Pan bóg strzeże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

centralka instalacji to stag 300, cewka ma kostke z 3 pinami i do niej sa podlaczone 3 przewody od instalacji, dwa do jednego kabla i jeden do drugiego. ktory to moze byc ten sygnalowy, gdzie on ma byc podlaczony ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwus,

czy nowa cewka ma ten sam numer? Moze przelutuj na nowo kabelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki ma nr bo to jest jakis zamiennik i nic na nim nie pisze :/ kabelki od instalacji sa dolutowane do tych z kostki i zaizolowane, i wlasnie nie wiem ktory to jest ten sygnalowy. jutro chyba podjade do gazownika zeby mi to zmienil bo nie chce sam przy tym grzebac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności