Skocz do zawartości
k0b3

Zwiększanie się poziomu oleju!

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa z tym DPF.

U mnie pojawiła się ropa w oleju i od razu oddałem auto do serwisu. Powodem jest chyba 2 razy przerwany cykl wypalania, nie miałem pojęcia że robię coś nie tak. Jeżdżę tylko "w trasie" tzn odcinki po 20 km 2 lub 4 razy dziennie z tym że to na szwedzkiej drodze szybkiego ruchu, praktycznie cały czas 90km/h i szósty bieg (manual). Domyślam się że w takich warunkach ciężko o prawidłowe wypalanie?

Przebieg 123 tys km, rocznik 2011. Świeżo co zrobiony serwis 120tys km także na szczęście długo nie jeździłem z tym rozrzedzonym olejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2010 o 10:24, poldeczek1 napisał:

 

ciekawe ktoredy wedlug wac nadmiar tego paliwa dostaje sie do oleju???

ecu pewnie i podaje wiecej paliwa a ono wypala sie w calosc (wyzsze obroty )i a nie dostaje sie do oleju

jest jednak droga ktoredy moze sie dostac są to uszczelniacze pompowtryskow

w poprzednim modelu byl to nagminny problem od drgania wycieraly sie gniazda pompek i paliwo przedostawalo sie do oleju

podobno w naszych furkach problem ten poprawiono podobno

 

ps. przeciez mozesz wywalic dpf koszt ok 1000-1500 zł

Witam, mam właśnie problem z podnoszącym się stanem oleju a czy mógł byś napisać jak naprawić ten problem z tym uszczelnieniem i jaki jest koszt remontu mniej więcej z góry dziękuję pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności