Skocz do zawartości
nanaszko

Przeróbka tylnej klapy b5 3b PROSZE O POMOC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje waszej pomocy. Posiadam passata b5 kombi i na tylnej klapie zaczela wychodzic mi rdza przy szybie w okolicy znaczka, no i zamierzam oddac go do lakiernika, a przy okazji gdy juz bedzie to robione to chcialbym w miejsce plastikowej listwy wraz z zamkiem wstawic kawalek blachy tak aby lekko przyslaniala rejestracje, i pojawia sie problem bo nigdy czegos takiego nie robilem, i nie wiem jak sobie poradzic z otwieraniem klapy. Prosze o wasze opinie, moze ktos juz robil takie cos i ma wiecej doswiadczenia niz ja, jakies fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast przerabiać tą klape ktora masz, kup sobie od B5FL. Pasuje idealnie bez żadnych przerobek, jedynie z kostka musisz podlubac, ale obszerne opisy sa na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oprocz zmiany klapy ktos jeszcze moze cos doradzic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nacinasz w koło miejsce gdzie masz blachę zostawiając dolną krawędź, pochylasz lekko to tyłu aby zrobiła Ci się na górze wieksza szpara i wpasowujesz w to miejsce obecny sposób otwierania

 

2. dorywasz mechanizmy otwierania od inego auta (albo otwierane kluczykiem -czyli za pomocą kluczyka zwalniasz zamek i powodujesz odskoczenie klamy, albo za pomocą wciskanego elementu na kluczycz -samego będenka zamka możesz się pozbyć i wyrównać przycisk na gładko)

 

3. montujesz pod listewką przycisk, klameczkę służącą do otwierania (odskoczenia klapy) pozbywając się tym samym bębenka zamka

 

4. robisz otwieranie klapy na pilota

 

p.s. popatrz jeszcze na to jak mają to zrobione nowsze bety, może od nich dorwiesz mechanizmy otwierania, przyjżyj się też a3 8L od niej też możesz podpasować mechanizm otwierania (chodzi mi o wygląd od dołu listwy na klapie)

Edytowane przez witek-b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. Otwieranie od środka przyciskiem - siłownik w klape

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim przypadku ja widzę tylko otwieranie i zamykanie z pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności