Skocz do zawartości
bambusik

Kontrolka AIRBAG a OBD II

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zapaliła mi się kontrolka AIRBAG, rozumiem,że mogę ją usunąć pod VAG-iem? Kabel taki posiadam dokładnie OBD II, ale nie mam do niego oprogramowania. Skąd mógłbym ściągnąć taki soft i czy proces usunięcia tej usterki jest skomplikowany?

Edytowane przez bambusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj zapaliła mi się kontrolka AIRBAG, rozumiem,że mogę ją usunąć pod VAG-iem? Kabel taki posiadam dokładnie OBD II, ale nie mam do niego oprogramowania. Skąd mógłbym ściągnąć taki soft i czy proces usunięcia tej usterki jest skomplikowany?

 

=>Kontrolka AIRBAG B4

A jaki masz ten kabelek? Bo wszystkie do aut VAG są na OBD II. Jest coś na nim napisane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest na nim napisane po za tym : OBD II a pod napisem zielona kontrolka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu w temacie masz ABS ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam chodzi mi o AIRBAG, omyłkowo napisałem ABS w temacie a nie wiem jak to zmienić teraz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytuj - edycja zaawansowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd w temacie już poprawiłem, teraz pytanie czy posiadając taki kabelek jestem w stanie usunąć taki błąd i jakie oprogramowanie muszę posiadać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz pytanie czy posiadając taki kabelek jestem w stanie usunąć taki błąd i jakie oprogramowanie muszę posiadać.

Nie mam pojęcia co to za kabelek, spróbuj może VAG 311.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to standardowy kabelek kupiony na allegro, dodam, tylko że niebieski ale to chyba nic nie zmieni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie już ściągnąłem teraz problem mam chyba ze sterownikami, bo nie wykrywa urządzenia. Odnośnie tego kabelka to sprawdziłem w ''Menadżer urządzeń'' dokładna nazwa to FT232R USB UART, skąd ściągnąć taki sterownik??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem mam chyba ze sterownikami, bo nie wykrywa urządzenia.

Tutaj są jakieś stery =>http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=791359&postcount=11 A jak kupiłeś kabelek to nie było płytki ze sterownikami? Jaki masz system operacyjny? Jak Vista to ona sobie sama pobierze stery z neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ściągnąłem te sterowniki, niby kabelek zainstalował się ale jak go podłącze to wyskakuje komunikat. Więcej szczegółów na poniższym screenie:

c34b6564a84e0355m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...ściągnąłem te sterowniki, niby kabelek zainstalował się ale jak go podłącze to wyskakuje komunikat. Więcej szczegółów na poniższym screenie:

c34b6564a84e0355m.jpg

 

Kupiłeś kabelek za 40 PLN i chcesz żeby działał z VCDS 908?? :rotfl: Zainstaluj ten 311 co Ci podesłałem i wtedy znajdzie Ci ten interfejs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, znalazł już ten interfejs ale mam program do VAG-a ale z angielskim interfejsem, szczerze przyznam,że na początek wolałbym polski...Skąd mógłbym ściągnąć? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szczerze przyznam,że na początek wolałbym polski...Skąd mógłbym ściągnąć?

[ame=http://www.google.com/search?q=Polski+VAG+409&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a]GOOGLE[/ame] prawdę Ci powie ;) A ten VAG po polsku to może Ci pokazywać niestworzone rzeczy. B4 nie jest zbyt "rozmowne" i większość błędów jest na forum. Ja bym pozostał jednak przy wersji 311.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności