Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam kurcze zastanawiam sie czy cewka moze sie spalic? bo mam dziwne objawy niechce mi przejsc z benzyny na gaz ale jak popiłuje centralke i gaz to sie przelaczy wkoncu ale mysle ze znalazlem przyczyne podawalem dzis napiecie na akumulator i cos sie zacinało i dopiero po chwili zaczoł pykac zawor to wyjołem wszystko rozkrecilem przeczyscilem zawor lata na piechote i moje pytanie co sie moze dziac cewka gubi napiecie raz chodzi raz nie to mozliwe? chodzi o cewke na reduktorze tomasetto(jeszcze tam w srodku jest sprezynka moze dlatego sie przycina? moze wyjac nie wiem juz sam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak kiedyś w Mondeo. Też nie chciał pracować na gazie i podejrzewałem reduktor, ale postanowiłem wymienić cewkę na nową i bingo. Smiga do dzisiaj. Koszt takiej cewki niewielki wiec mozesz sprobowac podmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym radził dobrze posprawdzać wszystkie masy na cewkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli juz przeczysciłes zawór to bardzo dobrze ,sprawdz masę , cewkę mozesz sprawdzic w nastepujący sposób:zdejmij z cewki przewód podający plus (powinien byc niebieski) nastepnie wez jakis przewód jednym koncem dotykając plusa z akumulatora drugim koncem dotykaj wyjscie z cewki (to z której zdjąłes wczesniej niebieski przewód),za kazdym dotknięciem lub odjeciem kabla powinna wydawac charakterystyczny dzwięk ,,pyknięcia,, jesli nic nie słychac lub co którys raz i słabo jest do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie na krotko jak stykam to ladnie pyka. centralka tez wymieniona prad dochodzi dziwna sprawa, tylko sie zastanawiam czy moze miec wplyw na to stacyjka bo chyba pada wogole kluczyk tak luzno chodzi i mozna go wyjac jak auto zapalone, moze pradu nie daje stacyjka za kazdym razem hmmm sam juz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posprawdzaj dokładnie przewody które dają + na cewkę może nie ma na nich dobrego przejścia, u mnie było tak, że po włączeniu dmuchawy przydławiał się jakby gazu nie było bo był taki spadek napięcia na przewodzie plusowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cewka lubiła się przyciąć... Jak ją spiąłem na krótko lub w odwrotnej biegunowości to się odblokowywała i chodziła. Jednak zaraz znów się zacinała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności