Skocz do zawartości
piotrek870918

otwór w subie??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.wczoraj kupilem subwoffer w zamknietej skrzynce,i koles powiedzial ze jak niechcem rozwalic glosnika to zeby wycial otwór w niej i wstawil tube do wylotu powietrza,trzeba tak zrobic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.wczoraj kupilem subwoffer w zamknietej skrzynce,i koles powiedzial ze jak niechcem rozwalic glosnika to zeby wycial otwór w niej i wstawil tube do wylotu powietrza,trzeba tak zrobic???

 

To powiedział Ci trochę na odwrót z tego co ja wiem ;) Zawsze przy otwartej skrzyni głośnik bardziej pracuje,czyt.szarpie nim dosłownie-co bardziej i szybciej prowadzi do zniszczenia membramy.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie pytalem sie juz szotka na gadu i mi powiedzial zebym sie nie sluchal ludzi co sie nie znaja,ale dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogles jeszcze dodać że powiedział Ci dokładnie to co kolega PATRYK_ powyżej :):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogles jeszcze dodać że powiedział Ci dokładnie to co kolega PATRYK_ powyżej :):P

 

Dobre :P i bez gadania :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na spale mnie nie bedzie :) za duzo koszt jak dla mnie :P mam niestety od początku roku nic tylko wydatki, co zdołam natrząś z kapsy to zaraz musze wydać, niestety na rzeczy które musze zrobić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.wczoraj kupilem subwoffer w zamknietej skrzynce,i koles powiedzial ze jak niechcem rozwalic glosnika to zeby wycial otwór w niej i wstawil tube do wylotu powietrza,trzeba tak zrobic???

 

Żeby wycinać dziurę i wkładać tunel bass -reflexowy trzeba znać parametry obudowy i głośnika - bo jak inaczej chcesz dostroić obudowę do głośnika ? Jak wytniesz na "pałę" to wszystko zacznie 'pierdzieć'...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tą skrzynke w bagaju na niej jest u góry przykrecony wzmacniacz gdzies 3 cm od rolety i nie bedzie sie tam grzal lub co gorsza nie spali sie.jak go ost dotykalem to byl cieply

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arutim

Dodaj jeszcze że skrzynia bass-refleks jest zawsze większa. Samo wstawienie (jak kolega wcześniej stwierdził) "tuby" raczej nic nie da... inny litraż musi być...

A stwierdzenie że zamknięta skrzynia rozwali głośnik, rozwaliło ale mnie i mam niezłą tubę z tego, :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sie tam grzal lub co gorsza nie spali sie.jak go ost dotykalem to byl cieply

to normalna sprawa że sie grzeje :) spalić się nie spali;) ja mojego JBLa Px 300.4 miałem nahajcowanego do tego stopnia że jak go dotkłem to się sparzyłem w ciągu 3 sekund :D był zamknięty i zabudowany za szkłem w bagaju :) jak sie przegrzeje to zabezpieczenie termiczne go wyłączy do czasu zejśćia do odpowiedniej temp, po czym powinien go spowrotem zalączyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha dzieki:D.jak narazie jeszcze sie nie przegrzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze mają zabezpieczenie przed "spaleniem", przynajmniej część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziąłbym tego 7200SD :)

a musi być nowe ?:D

za 700zł mógłbyś ładnie już w używkach poszukać :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szotek takie rzeczy to ja raczej kupuje nowe.nowe to nowe

 

---------- Post added at 08:54 ---------- Previous post was at 08:32 ----------

 

a kenwood robi dobre radia pod wzgledem jakosci dzwieku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kenwood robi dobre radia pod wzgledem jakosci dzwieku?

szło by bardzo polemizować :D szału nie ma ;) pod ORI głośniczki po cichu będize dobrze grało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba wezme te 5200sd.wydaje mi sie ładniejsze funkcje te same a roznica tylko w cenie

 

---------- Post added at 10:09 ---------- Previous post was at 10:04 ----------

 

a ktos napisal mi na forum ze sony radia sa do d..... to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze sony radia sa do d.....

prowda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności