Skocz do zawartości
yunivers

Kurz na samochodzie po polerowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam takie pytanie na temat lakieru i polerowania auta,a więc po każdym myciu i polerowaniu przejadę ok.2 km.i samochód jest cały biały w kurzu :wsciekly czy macie jakieś rozwiązania na to np.nie polerować auta po myciu bo np.się elektryzuje powłoka i szybciej przyciąga kurz.

A może macie jakieś rady...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że to co widzisz jako kurz po polerce to jest pył który dostał się w szczeliny podczas polerowania, a po przejechaniu kilku km wyłazi z nich. Jest to normalne.Po polerce pył pozostaje do następnego umycia w szczelinach.

Poleruj nie częściej niż 2 razu do roku. Poleruj tylko umyte, ale i dobrze wysuszone auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to jest poprostu kurz wystarczy że umyje wypoleruje przejade kawałek i samochód jest biały jak by go ktoś obsypał kurzem,nie wiem może są jakieś past na to czy cos???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj nałożyłem twardy wosk w płynie SONAXA na passata i przejechałem ok. 1 km polną droga gdzie się kurzyło - wynik = auto dosłownie siwe, paskudnie to wygląda:( widocznie kurz przykleił się do tej tłustej powłoki utworzonej po woskowaniu:( pewnie polerujesz podobnym preparatem co ja... zna ktoś jakiś wosk, mleczko do polerowania i nabłyszczania auta, do którego kurz się nie czepia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mylić pojęć, polerowania z woskowaniem, to że autko sie ładnie świeci nie znaczy, że jest wypolerowane tylko, nawoskowane, polerka polega na mechanicznym zdjęciu warstwy lakieru bezbarwnego, dlatego gucio10 dobrze napisał, że max 2 razy na rok, żeby trochę tego lakieru zostało na samochodzie.

Co do woskowania, żeby auto ładnie wyglądało, to nie ma bata, żeby się kurz nie trzymał :(

 

ja wczoraj nałożyłem twardy wosk w płynie SONAXA na passata i przejechałem ok. 1 km polną droga gdzie się kurzyło - wynik = auto dosłownie siwe, paskudnie to wygląda

 

Sory, ale czego się spodziewałeś po przejechaniu taką drogą, że auto będzie lśniło, bo cały kurz czarodziejską mocą nie będzie się trzymał??

postój 10 minut przy takiej drodze polnej, gdzie jeżdżą samochody to i Ty będziesz siwy :)

 

Jedyna rada jeździć asfaltem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj panowie macie przykład na foto (co prawda nie passat, ale kazdy czyms innym kiedys jeździł) jak po polerce mechanicznej powinien lakier wyglądać. Środki jakich używałem to pasty polerskie firmy 3M o dwóch gramaturach + mleczko też 3M (nie są najtańsze, ale za to skuteczne) Nigdy nie zwracałem na to uwagi czy auto jakoś inaczej się kurzyło po polerce, ale bym powiedział, że raczej z tak wypolerowanego auta to raczej wszystko spada i nie zauważyłem aby auto było naelektryzowane. Tak jak pisałem widoczny tylko do następnego mycia pył w szcelinach po polerce.

DSC08209.JPG

DSC08218.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie myć i po sprawie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest normalne wszyscy mają ten problem

ja zawsze wieczorem jade na myjnie bezdotykową i smigam z rana zawsze czystym autkiem

jesli auto było woskowane to zawsze bedzie kurz przyciągało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze? to fortune wydajesz na mycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od nałożonego wosku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektóre woski z górej półki z dużą zawartością naturalnej carnauba potrzebują wygrzania, tzn. woskujesz, polerujesz wystawiasz auto na słońce(następuje efekt pocenia się wosku) po 2h znów polerujesz i jak dobrze to zrobisz nie ma bata by auto się kurzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało osób z forum używa wosków z górnej półki a Swissvax czy Zymol to dla większości zaklęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności