Skocz do zawartości
Gość gary

problem z hamulcami po wymianie klocków

Rekomendowane odpowiedzi

gdzieś jest przeciek

z tyłu pomiędzy rozdzielaczem, a kołami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia

dodam jeszce że jak już się odpowietrzy i będą twarde, a po jakimś czasie znowu zmiękną to na 99% się zapowietrzają z innych przyczyn niz wymiana kocków - i np. popatrz 2 posty wyżej od dandi'ego78, a jeżeli to nie pomoże to...grubsza będzie robota :mur:

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość samael76

panowie szukałem szukałem i nie znalazłem .macie może jakieś konkretne firmy produkujące klacki????

 

A co do tematy zapowietrzania miałem podobną sytuacje .spuściłem płyn zalałem nowy razem z wujasem odpowietrzyliśmy i jest git...a paski jeśli chodzi o b3 to chyba wszystkie maja mięki chamulec mój łapie po 3-4 cm....

proszę o podpowiedz w sprawie kupna klocków...

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

Kolego sprawdz jeszcze taką prozaiczną zecz jak wężyk podciśnienia sterujacy pompę.

 

U mnie był podobny objaw gdy ten wężyk sie jakimś cudem spadł.

 

Pedał był jak balon.

 

Drugie primo to jak koledzy piszą, klocki muszą sie ułożyć, ja kupilem zwykle ferodo i sie mi układały przez prawie 600km.

 

Odpowietrz układ sprawdz wszystko jak nic nie pomoże to juz tylko wymiana pompy tobie zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ułożenia klocków to nie do końca się zgadzam. Dowcip polega na tym, że jak są wyrobione tarcze to nowy klocek należy na krawędziach zfazować. Inaczej klocek trze o tarcze przez cały czas tymi krawędziami i nie ma właściwej skuteczności hamowania. Po pewnym czasie krawędzie się zfazują i klocek "się ułoży". Tyle w temacie układania klocków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość samael76

ROAD HOUSE słyszał ktoś coś o tych klockach no jak się patrzy na nie to całkiem nieżlę wyglądają....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ROAD HOUSE słyszał ktoś coś o tych klockach no jak się patrzy na nie to całkiem nieżlę wyglądają....:)

 

Nie , egzotyczna nazwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do ułożenia klocków to nie do końca się zgadzam. Dowcip polega na tym, że jak są wyrobione tarcze to nowy klocek należy na krawędziach zfazować. Inaczej klocek trze o tarcze przez cały czas tymi krawędziami i nie ma właściwej skuteczności hamowania. Po pewnym czasie krawędzie się zfazują i klocek "się ułoży". Tyle w temacie układania klocków.

zgadza sie w 100% trzeba sprawdzic tarcze. u mnie jest tak samo tarcza na krawedzi jest grubsza i w tym wlasnie miejscu klocek jest wytarty, takze zalozenie nowych klockow na taka tarcze moze skutkowac slabszym hamowaniem.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko wskazuje że masz wżery na tłoczkach i to jest powód zapowietrzania sie układu hamulcowego bo gdy wcisnołeś tłoczki głębiej aby zmieściły się nowe klocki to wżery przeszły za uszczelnienie i kicha.Musisz wymienic też tłoczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. po wymianie tarcz, klockow hamulcowych i przewodów hamulcowych oraz po odpowietrzeniu układu zapala mi sie podczas jazdy (z minimalna predkością 100 km/h) kontrolka układu hamulcowego i ABS - mechanik twierdzil ze nie dotykał czujników ABS. znajomy z pracy mowil ze moze to być wina łożyska magnetycznego. czy ktoś mi pomoże w tej kwesti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności