Skocz do zawartości
azymut38

Passat AVB, rezonans na biegu jałowym,bardzo irytujące,pomożecie?

Rekomendowane odpowiedzi

Usunąłem ostatnie źródło "jarmolenia". Otóż przy zakresie obrotów od ok. 1450-1550 dobiegał metaliczny odgłos gdzieś z okolic sprężarki klimy. Ten zakres jest o tyle użyteczny dla mnie, że przeważnie toczę się nim po mieście na 4-ce ok. 55 km/h.... w każdym razie rezonans powstawał na rurkach klimatyzatora, są one widoczne kiedy się zdejmie maskownicę z podszybia (np. w celu wymiany filtra kabinowego). Zabieg leczniczy polegał na spięciu obydwu rurek plastikową spinką. Sam nie mogłem uwierzyć ale takim prostym "mykiem" zlikwidowałem problem, którego nie potrafili rozwiązać mechanicy z 3 warsztatów, w tym panowie z serwisu VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam podobny problem w swoim AWX-sie z 2002 roku. Na biegu jałowym (ok. 800 obr) w kabinie wyraźnie słychać dziwny odgłos jakby coś "buczało". Nie występuje to zawsze, raz jest raz nie ma, nie wiem od czego to jest uzależnione. Mam również wrażenie jakby drgania przenosiły się na kabinę. Jakby kolegom udało się coś ustalić proszę o zamieszczenie odpowiedzi. Na pewno nie są to poduszki - wymieniłem, raczej nie będzie to też łącznik elastyczny (plecionka) - wymieniłem. Po wymianie obu rzeczy może troszkę lepiej jednak nie ustępiło. Wkurza mnie to.

 

Co do wymiany poduszek, to zależy od rodzaju na jakie wymieniłeś. Kupiłem kiedyś badziew typu maxgear i myślałem, że na niskich obrotach od dudnienia popękają mi bębenki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś, gdzie można kupić taki "wieszak" który podtrzymuje rurę wydechowa do skrzyni biegów, taka konstrukcje jaka jest na zdjęciu kolegi azymut38 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności