Skocz do zawartości
robertkamyk

Pytanie do pracowników autoryzowanych serwisów VW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio stałem się posiadaczem nowego VW Tiguana i koleś co mi go przekazywał powiedział że nie wolno samochodu podpinać pod komputer nigdzie indziej niż tylko w serwisie bo to wszystko będzie zapamiętanie i można stracić gwarancję (miałem na myśli VAG gdyż mam go w posiadaniu i używał do passata).

 

Druga sprawa to taka iż posiadam także passata b6 z 2006 roku ale bardzo słabo w nim świecą bixenony w porównaniu z tiguanem i moje pytanie czy da się coś z tym zrobić np. kupić w serwisie jakąś nową optykę i ją podmienić ze starą lub jakiś inny zabieg. (Można także zamontować nowe lampy ale to dosyć kosztowne i nie wiem czy wiązki będą pasowały jakbym np. zamontował lampy z rocznika 2009 lub 2010.

 

Może ktoś będzie znał odpowiedzi na moje problemy.

 

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Ostatnio stałem się posiadaczem nowego VW Tiguana i koleś co mi go przekazywał powiedział że nie wolno samochodu podpinać pod komputer nigdzie indziej niż tylko w serwisie bo to wszystko będzie zapamiętanie i można stracić gwarancję (miałem na myśli VAG gdyż mam go w posiadaniu i używał do passata).

 

Druga sprawa to taka iż posiadam także passata b6 z 2006 roku ale bardzo słabo w nim świecą bixenony w porównaniu z tiguanem i moje pytanie czy da się coś z tym zrobić np. kupić w serwisie jakąś nową optykę i ją podmienić ze starą lub jakiś inny zabieg. (Można także zamontować nowe lampy ale to dosyć kosztowne i nie wiem czy wiązki będą pasowały jakbym np. zamontował lampy z rocznika 2009 lub 2010.

 

Może ktoś będzie znał odpowiedzi na moje problemy.

 

Pozdrawiam!!!

sam ci o tym napewno nie powiedzial tylko musialo jakos wyjsc z rozmowy ze masz ten program :) napewno nie jest w stanie sprawdzic tego

 

co do swiatel moze masz wypalone lub slabsze ? tu masz link http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=27100&highlight=bixenony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam ci o tym napewno nie powiedzial tylko musialo jakos wyjsc z rozmowy ze masz ten program napewno nie jest w stanie sprawdzic tego

 

Tak kolego wyszło z rozmowy bo mówiliśmy o domykaniu szyb z pilota i powiedziałem ze można to zrobić Vagiem a on na to że można ale ze stracę gwarancję i będą widzieli że się podpinałem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak kolego wyszło z rozmowy bo mówiliśmy o domykaniu szyb z pilota i powiedziałem ze można to zrobić Vagiem a on na to że można ale ze stracę gwarancję i będą widzieli że się podpinałem.

 

Pozdrawiam

tu napewno dostaniesz konkretna odpowiedz :)

 

http://forum.vw-passat.pl/forumdisplay.php?f=27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzą tego. Uważaj tylko, żebyś podczas kodowania nie zmienił WSC i innych danych serwisu. Oni myślą, że tylko VASem można prawidłowo diagnozować grupę VAG. Nawet nie wiedzą jak bardzo się mylą ;) . VAS to fajna sprawa, ale nie tak rozbudowana pod względem chociażby kodowania jak VCDS (VAS ma tryb poszukiwania usterek, sondy pomiarowe i flasher'a, w tym jest lepszy od VCDS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zmieniasz kodowania itp nie zmieniaj kodu warsztatu i nie ma szans na utrate gwarancji.nawet jesli by zmienic na same 000000 nie moga tobie odmowic gwarancji bo prawo umozliwia tobie obsluge i serwisowanie poza serwisem.Np Nie zrobienie przegaldu w aso nie powoduje utraty gwarancji.w skrajnych przypadkach upierdliwy zaklad moze np doszukiwac sie zatarcia silnika w np nieprawidlowym oleju,bledzie obslugi poza serwisem itp ale to ciezko udowodnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności