Skocz do zawartości
danio76

Airbag wystrzelone

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o pomoc,mój nowy nabytek to B6 z 2007(posiadam tez B5 2002)ten nowy jest po wypadku,uszkodzony przód i wystrzelone torby pytanie:

-jak prawidłowo zainstalować poduszki kierowcy pasażera i pasy co trzeba zrobić z komputerem jaka jest prawidłowa kolejność montarzu ile jest sensorów zderzenia.

Wiem o jednym który znajduje się w środku pod radiem na dole przy podłodze,czy tylko ten jeden,czy są jeszcze gdzieś z przodu i trzeba je wymienić.

-Za ile można kupić deske z airbag pasażera kierowcy pasy z napinaczem i sensor zderzeniowy(dodam ze kupiłem za 800Ł to ok.3500zł)czy to dużo czy norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz trochę o tym http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=22979 jak chcesz wymieniac poduszki to najlepiej zrób to przy wyłączonm zapłonie albo odłączonym akumulatorze .

Sensora który znajduje sie na srodku pod radiem nie wymieniał bym go tylko znalazł fachowca który skasuje crash date .

Jeżeli chodzi o cene za deskę i resztę to cena do przyjęcia.

Znajdz kogoś co ma VCDS-a lub inny skaner i bedziesz wiedział co masz uszkodzone i wtedy kupuj i bierz sie za robote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego przeczytalem i rozumiem że jest tylko jeden sensor,ale ja już mam drógi to poco go skanować czy coś się zmieni jak go tylko wymienie i czy trzeba coś resetować w komputerze pytam bo wszystko wymieniłem tylko wpiąć kable do pasów i poduszek noi ten sensor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko wymieniłeś wraz z sensorem i podłączyłeś to wystarczy skasować tylko błąd poduszek. Lecz zanim to zrobisz proponowałbym spojrzeć na napinacze pasów tylne, które również mogą być wystrzelone, w moim wypadku tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylne pasy działają, chodzi mi oto żebym coś zle nie zrobił i by niewystrzelić poduszek dlatego nie podłańczałem airbag, pasów i nowego sensora.

Czyli z tego co rozumiem kolejność:

-wymienić sensor(bo w starym zostaje crash data)

-jakiś błąd który jest w komputerze skasować VAGiem? (a zostanie jakiś błąd po wymianie sensora)

-podłączyć kable do airbagu i pasów

Czy to prawidłowa kolejność i czy to jest to co powinno się zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejnośc podłączenia prawidłowa ale i tak musisz miec jakiś skaner aby sprawdzic czy wszysko jest dobrze podłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienić wszystki poduszki, sensor, wykasować błąd.

tylne pasy bedą działały, tylko że one maja napinacze pirotechniczne na końcu pasa, nie w ściągaczu tak jak w przednich. ten owy napinacz jest widoczny jak się odkręci boczek przy tylnym oparciu. gdy odpaliły linka będzie wciągnięta. niżej masz link do aukcji żebyś wiedział jak to wygląda:

http://allegro.pl/item989796873_vw_passat_b6_b7_napinacze_tyl_pasy_pas_napinacz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności