Skocz do zawartości
Groszek_6

[3B] Kontrolka otwartych drzwi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem ostatnio, że na zegarach brakuje mi jednej kontrolki. Jest to kontrolka od otwartych drzwi (ten czerwony samochodzik). W testach zegarów normalnie się zapala, czyli jest sprawna. Doszedłem do wniosku, że pewnie ją ktoś wyłączył ze względu na zepsuty zamek tylnej klapy (głupi niemiec, zamiast zrobić, to kontrolkę pewnie zgasił).

I tutaj moje pytanie:

Która wartość odpowiada za funkcjonowanie tej kontrolki?

Może niech któryś kolega poda mi swoją wartość zegarów (tego soft coding)?

 

Do szanownych modów - opisałem już ten problem w dziale kontrolek 3B, ale nikt nie odpowiedział i temat szybko zmienił kierunek, więc piszę jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Zauważyłem ostatnio, że na zegarach brakuje mi jednej kontrolki. Jest to kontrolka od otwartych drzwi (ten czerwony samochodzik). W testach zegarów normalnie się zapala, czyli jest sprawna. Doszedłem do wniosku, że pewnie ją ktoś wyłączył ze względu na zepsuty zamek tylnej klapy (głupi niemiec, zamiast zrobić, to kontrolkę pewnie zgasił).

I tutaj moje pytanie:

Która wartość odpowiada za funkcjonowanie tej kontrolki?

Może niech któryś kolega poda mi swoją wartość zegarów (tego soft coding)?

 

Do szanownych modów - opisałem już ten problem w dziale kontrolek 3B, ale nikt nie odpowiedział i temat szybko zmienił kierunek, więc piszę jeszcze raz.

 

Poczytaj to: http://forum.vw-passat.pl/search.php?searchid=4591755

I to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=15693&highlight=aktywacja+kontrolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy link nie działa, a w drugim temacie opisana jest tylko kontrolka zapięcia pasów (która u mnie nie występuje) i języki FIS'a...

 

Niestety, ale pudło. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy link nie działa, a w drugim temacie opisana jest tylko kontrolka zapięcia pasów (która u mnie nie występuje) i języki FIS'a...

 

Niestety, ale pudło. ;)

 

Z tego co wiem te kontrolki były aktywne dopiero od 3BG,poczytaj to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8844&highlight=kontrolka+drzwi

Tamten link to miał być ten ;)

Fakt,ten pierwszy link to chyba było źle Ctrl+C i Ctrl+V :lol

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

groszku kontrolki nie masz bo masz wersje b5 3b a wystepuje dobiero w b5 3bg wiec przykro mi nie masz jej i nie bedziesz miec

Edytowane przez wojta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem te kontrolki były aktywne dopiero od 3BG,poczytaj to: http://forum.vw-passat.pl/showthread...ontrolka+drzwi

Czytałem, tam gdzieś też jest moje pytanie.

A skoro mam tą kontrolkę na zegarach, to znaczy, że czemuś ona miała służyć.

Ostatnie wypusty 3B taką kontrolkę posiadały. Jest ona w miejscu kontrolki od hamulców w starych zegarach.

 

groszku kontrolki nie masz bo masz wersje b5 3b a wystepuje dobiero w b5 3bg wiec przykro mi nie masz jej i nie bedziesz miec

Tak, a ja jeżdżę w bagażniku.

Kontrolka JEST, ponieważ ostatnie wypusty 3B taką kontrolkę MIAŁY.

A poza tym, skoro się świeci przy teście, to znaczy, że tam siedzi i do czegoś służy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, a ja jeżdżę w bagażniku.

Kontrolka JEST, ponieważ ostatnie wypusty 3B taką kontrolkę MIAŁY.

A poza tym, skoro się świeci przy teście, to znaczy, że tam siedzi i do czegoś służy...

to pewnie musisz ja aktywowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to pewnie musisz ja aktywowac

czytasz uważnie kolego? Wiem doskonale, że muszę ją aktywować i temat założyłem po to by się dowiedzieć GDZIE ją aktywować.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem, tam gdzieś też jest moje pytanie.

A skoro mam tą kontrolkę na zegarach, to znaczy, że czemuś ona miała służyć.

Ostatnie wypusty 3B taką kontrolkę posiadały. Jest ona w miejscu kontrolki od hamulców w starych zegarach.

 

 

Tak, a ja jeżdżę w bagażniku.

Kontrolka JEST, ponieważ ostatnie wypusty 3B taką kontrolkę MIAŁY.

A poza tym, skoro się świeci przy teście, to znaczy, że tam siedzi i do czegoś służy...

 

A czytałeś to co jest napisane w linku który Ci podałem?W 3B były,ale działało od 3BG ;)

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=15693&highlight=aktywacja+kontrolki raz jeszcze-masz coś o drzwiach?Niebardzo...

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro została dodana do zegarów, to nie po to, by świecić się tylko przy teście.

"Była w 3B, ale świeci dopiero w 3BG" - bzdura. Po pierwsze w 3B nie została dodana dla jaj, po drugie w 3BG ta kontrolka została zmieniona.

Ktoś ot tak sobie napisał, że od nowości nie działała i wszyscy się tego trzymacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro została dodana do zegarów, to nie po to, by świecić się tylko przy teście.

"Była w 3B, ale świeci dopiero w 3BG" - bzdura. Po pierwsze w 3B nie została dodana dla jaj, po drugie w 3BG ta kontrolka została zmieniona.

Ktoś ot tak sobie napisał, że od nowości nie działała i wszyscy się tego trzymacie.

 

Ja mam pełny FIS kolego i też niemam tej kontrolki,aktywować sie nie da...Jak tam chcesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pełny FIS kolego

dlatego nie masz tej kontrolki ;)

Jeżeli otworzysz drzwi, to widzisz to na FIS'ie tak?

Jeśli nie masz FIS'a - informuje Cie o tym owa kontrolka.

W zegarach bez komputera lub z 1/2

znajduje się ona pod kontrolką od okładzin hamulcowych.

 

I teraz logicznie myśląc. Skoro otwierasz drzwi, idzie sygnał do kompa i pokazuje Ci to na FIS'ie. To nie jest funkcja, którą trzeba aktywować. Ona jest tak fabrycznie i już. Gdybym teraz u siebie wstawił FIS'a to też bym miał komunikat o otwartych drzwiach.

Czyli ogólnie funkcja działa, tylko sama kontrolka informująca o tym jest WYŁĄCZONA.

Być może ktoś zrobił to samo co ja zrobiłem z kontrolką okładzin hamulcowych - po prostu ją wyłączył...

Edytowane przez Groszek_6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro otwierasz drzwi, idzie sygnał do kompa i pokazuje Ci to na FIS'ie. To nie jest funkcja, którą trzeba aktywować. Ona jest tak fabrycznie i już.

Czytaj proszę ze zrozumieniem ;) Mam pałny FIS i kontrolka nie działa i nie da się aktywować.Tyle w temacie.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego nie masz tej kontrolki ;)

Jeżeli otworzysz drzwi, to widzisz to na FIS'ie tak?

Jeśli nie masz FIS'a - informuje Cie o tym owa kontrolka.

W zegarach bez komputera lub z 1/2

znajduje się ona pod kontrolką od okładzin hamulcowych.

 

I teraz logicznie myśląc. Skoro otwierasz drzwi, idzie sygnał do kompa i pokazuje Ci to na FIS'ie. To nie jest funkcja, którą trzeba aktywować. Ona jest tak fabrycznie i już. Gdybym teraz u siebie wstawił FIS'a to też bym miał komunikat o otwartych drzwiach.

Czyli ogólnie funkcja działa, tylko sama kontrolka informująca o tym jest WYŁĄCZONA.

Być może ktoś zrobił to samo co ja zrobiłem z kontrolką okładzin hamulcowych - po prostu ją wyłączył...

tak samo jak mozna wylaczyc kontrolke i sygnal nie zapietych pasow taki pewnie mozna to wylaczyc wiec jedz pod kompa i to aktywuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pałny FIS i kontrolka nie działa i nie da się aktywować

Człowieku, jaka kontrolka ? ;0

Na fisie wyświetla się 'duże auto' i pokazuje co jest otwarte przecież... Nie ma w zegarach z FIS'em kontrolki od tego, bo do tego jest wyświetlacz.

 

wiec jedz pod kompa i to aktywuj

czytasz? czy śpisz? Wiem doskonale, że muszę ją aktywować VAG'iem, ale od godziny próbuje uzyskać informacje na temat parametru, który za to odpowiada.

 

http://img444.imageshack.us/i/clusterfiszv9.jpg/

taki właśnie samochodzik się wyświetla...

Edytowane przez Groszek_6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Człowieku, jaka kontrolka ? ;0

Na fisie wyświetla się 'duże auto' i pokazuje co jest otwarte przecież... Nie ma w zegarach z FIS'em kontrolki od tego, bo do tego jest wyświetlacz.

 

Oj czepiasz się :) Niech będzie po Twojemu-znak graficzny jeżeli chodzi o ścisłość.Jak dowiesz się jak to zrobić to koniecznie napisz mi PW,bo jestem bardzo ciekawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Czekam na dalsze sugestie.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj czepiasz się :) Niech będzie po Twojemu-znak graficzny jeżeli chodzi o ścisłość.Jak dowiesz się jak to zrobić to koniecznie napisz mi PW,bo jestem bardzo ciekawy...
patryk daj spokuj kolega pyta my mu sie staramy pomoc a on nas poucza i jeszcze zjebki dostajemy skoro tyle wie to po co pyta mam nadzieje ze ci sie kontrolka zaswieci pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
patryk daj spokuj kolega pyta my mu sie staramy pomoc a on nas poucza i jeszcze zjebki dostajemy skoro tyle wie to po co pyta mam nadzieje ze ci sie kontrolka zaswieci pozdrawiam

 

Dałbym Ci punkt,ale to już by była przesada :lol EOT,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
patryk daj spokuj kolega pyta my mu sie staramy pomoc a on nas poucza i jeszcze zjebki dostajemy skoro tyle wie to po co pyta mam nadzieje ze ci sie kontrolka zaswieci pozdrawiam

no chyba przeginasz troszeczkę kolego. Doceniam chęć pomocy, ale sam popatrz:

groszku kontrolki nie masz bo masz wersje b5 3b a wystepuje dobiero w b5 3bg wiec przykro mi nie masz jej i nie bedziesz miec
to pewnie musisz ja aktywowac
tak samo jak mozna wylaczyc kontrolke i sygnal nie zapietych pasow taki pewnie mozna to wylaczyc wiec jedz pod kompa i to aktywuj

 

Od początku pisałem, że chcę się dowiedzieć, w którym miejscu się ją aktywuje.

A Ty szanowny kolego najpierw piszesz, że jej nie mam, później że przez komputer się włącza, następnie powtarzasz to co ja napisałem i znowu polecasz aktywacje przez komputer...

Bez sensu. Jedno wyklucza drugie.

A ja nikogo nie pouczam, tylko piszę co wiem.

Koniec spamu, bo wątek poleci do kosza. Czekam na dalsze sugestie, albo zrobię to metodą prób i błędów.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Przyznaję, nieco przegiąłem, przepraszam jeżeli poczuliście się urażeni ;) Nie mam dzisiaj humoru :dupablada

:564:

Edytowane przez Groszek_6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności