Skocz do zawartości
bula02

Wyciek oleju przy kopresorze klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnio zauważyłem że pod moim passatem pokazuje się po nocy plama z oleju silnikowego. Wjechałem autem na wyższy krawężnik (nie mam kanału) i zauważyłem że cała sprężarka klimatyzacji jest zalana olejem silnikowym.

Wiecie może skąd może być ten wyciek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

ostatnio zauważyłem że pod moim passatem pokazuje się po nocy plama z oleju silnikowego. Wjechałem autem na wyższy krawężnik (nie mam kanału) i zauważyłem że cała sprężarka klimatyzacji jest zalana olejem silnikowym.

Wiecie może skąd może być ten wyciek ?

zrob zdjecia bo to moze sie zlewac z gory poszukaj gdzie zaczyna sie wyciek opisz to bo to jak wrozenie z fusow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że kompresor się rozszczelnił i wyciekł z niego olej. Ale wtedy klimatyzacja była by pewnie niesprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolacze do tematu, czy w takim wypadku komputer wykazalby blad ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnowie temat. wykrecalem wlasnie kompresor by wyciagnac rozrusznik zakrecilem wszystko spowrotem i po jakims czasie zerknelem z czystej ciekawosci pod samochodz patrze i wlasnie okolice i sam kompresor klimy mam caly w oleju co to moze byc? wyciagalem tez turbine wraz z wężykiem co taki powlekanym siatka i wiem ze olej tez w nim plynie do turbiny lecz jestem pewny ze ten wezyk do silnika doklecilem bo myslalem ze moze z niego kapie na kompresor. od gory czysto mam aby cos lecialo na dol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej z klimy czy silnikowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyczysc wszystko i zobacz po jakims czasie skad zaczyna cieknac bo tak to trudno stwierdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyciagalem tez turbine wraz z wężykiem co taki powlekanym siatka i wiem ze olej tez w nim plynie do turbiny

Obejrzyj dokładnie ten wąż, bo jak auto jest stare i ktoś ten wąż odkręcał i wyginał, to potem może z niego lać olejem. Pod stalowym oplotem jest badziewny plastikowy peszel, który zwyczajnie ze starości się łamie i nie widać tego pod oplotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam olej silnikowy na sprężarce klimy, ale tylko od dołu. Powodem jest leciutko nieszczelna uszczelka miski olejowej, a olej jest rozprowadzany przez plastikową osłonę silnika i to jej wygłuszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelke wymienilem juz po raz kolejny rurka sucha laczenie rurki z silnikiem tez. mechanik mowi ze z miski nie leci bo byc cieklo po misce a mi zostawia dwie plamki na ziemi ktore kapia z przodu i z tylu dolu kompresora chyba wlasnie zaczne stawiac tez wlasnie na ta uszczelke od miski olejowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności