Skocz do zawartości
shogg

duzy wyciek oleju

Rekomendowane odpowiedzi

w moim 1.8 APT od dwoch dni cieknie olej w duzych ilosciach wycieka tuz spod przedniego zderzaka zauwazylem ze prawdopodobnie leci ktoryms z dwoch przdwodow znajdujacych sie pod wentylatorem chlodnicy czy jest to mozliwe czy idzie tamtedy olej??? dodam ze cale prawe nadkole chlapacz i dolne wahacze mam zachlapane olejem pomocy bo mam niezla rozkmine dodam ze mam automat!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec benzyniak tez posiada chlodniczke oleju?? bo gadalem ze znajomym i on twierdzi ze to przegnily przewody oleju od skrzyni biegow ktore ida do chlodniczki wlasnie ale w przpadku oleju od skrzyni tosprawa jest powazniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec benzyniak tez posiada chlodniczke oleju?? bo gadalem ze znajomym i on twierdzi ze to przegnily przewody oleju od skrzyni biegow ktore ida do chlodniczki wlasnie ale w przpadku oleju od skrzyni tosprawa jest powazniejsza
wjedz na kanal i wytrzyj wszystko wyczysc ! a potem odpal i szukaj wycieku jak go zlokalizujesz to zrob zdjecie tego miejsca bo takie gdybanie to wiesz co moze pojedziemy do wrozki ? :) puki co nie jezdzij bo nie wiadomo co sie stalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieknie z tego przewodu (jest przegnity)

 

 

 

 

a przewod ten dochodzi do tego czegos nie wiem to chyba jakas chlodniczka wlasnie jest

 

 

 

dodam ze cale przednie podwozie i elementy zawieszenia sa upier... olejem poprostu masakra POMOCY!!!

DSC00653.jpg

DSC00652.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma przy chłodnicy żadnych przewodów olejowych. Co prawda nie wiem, jak to jest w automacie.

Jeśli na tych przewodach masz olej, to on ścieka z góry a najszybciej to właśnie z chłodnicy oleju. Ja w tamtym tygodniu wymieniałem właśnie uszczelki na chłodnicy oleju i też sie zdziwiłem, że w benzynie w ogóle coś takiego jest. Jedna uszczelka jest gumowa a druga blaszana. Zaraz wrzuce fotę, bo chyba w trakcie wymiany zrobiłem zdjęcie, jak to wygląda :D

 

EDIT//

Nie - foty nie mam. Ale chłodnica oleju jest nad filtrem oleju i zaje.....scie ciężko jest ją wykręcić. Trzeba jedną poduszkę silnika odkręcić razem z łapą podtrzymującą i potem dopiero się brać za odkręcanie chłodnicy. A miejsca tam jest tyle, że ......eeehhh.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy mi powiedzial ze tam jest chlodnniczka oleju skrzyni jezeli to jest to to w skrzyni raczej malo co oleju juz zostalo bo cieknie zdrowo i wszystko pod spodem jest w oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym gdzieś na rysunek zerknąć - gdzie jest chłodnica oleju skrzyni biegów w automacie - bo nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalaczam zdjecie na ktorym widac gdzie dochodzi moj wadliwy przewod i wydaje mi sie ze jest to jakas chlodniczka

DSC00663.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności