Skocz do zawartości
Gość eltom

Duże spalanie AJM 115 KM LOGI w podpisie

Rekomendowane odpowiedzi

witam , mam passata juz 2 lata 1,9 d 101km i zawsze palil mi malutko , wymienilem mu filtr paliwa i filtr powietrza i zaczal mi strasznie duzo palic!!!! po miescie okolo 10 litrow , a komputer jak mu dodaje gazu nawet przy calkiem cieplym silniku pokazuje 30-40 litrow!!! na trasie przy 120 km/h pali 8 litrow ( bylo zawsze 5.5-5.7) co to moze byc? pomocy!!!

Edytowane przez Kobrator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzcie ile zrobicie km na pelnym baku bo takie spalanie jak pokazuje to ... ja jak depne to pisze mi 50 litrow na 100 km ;p :D , ja mam benzyniaka w automacie i na pelnym baku zrobie ok 500 km ;/;/ przy spokojnej jezdzie makabra ;/ ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez wymienilem filtr powietrza wlasnie i dalej to samo ;/ slyszalem ze za spalanie odpowiedzialna jest tez sonda lambda, wiec moze to bedzie przyczyna duzego spalania, ponoc diesle mniej pala a jak tak czytam to nie dziwie sie ze na benzyniaku pelnym baku zrobie 500 km ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja zrobilem juz 550 km i mam juz rezerwe , teraz licze ze spala grubo ponad 10 litrow (bak 65 litrow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim po trasie o długości 120 km (z czego przejazd przez cały Wrocław i DK8) wyszło 4,8 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie znalazłem innego wątku więc tu napisze mój pasek 115 KM AJM pali w mieście 7,5 l czy to normalne czy trochę za dużo i trzeba coś pokombinować w silniku zaznaczam że jest spalanie tylko w mieście zero dłuższych odcinków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! podpinam się pod temat z problemem spalania:( Jeszcze do niedawna, bo do zeszłego tygodnia mój pasek przy obecnych temperaturach ok -2 do -5C palił w mieście średnio 6,5l a w trasie ok 5,5. Niestety w zeszłą środę do komory silnika dostały się kuny:/ Przegryzły cienki gumowy wężyk odpowiadający za pracę turbiny. W czwartek rano zauważyłem problem i wymieniłem wężyk na nowy. Niestety od tego czasu spalanie w aucie drastycznie wzrosło: W mieście wynosi ok 10l a trasa to 8l. Być może te szkodniki pogryzły coś jeszcze??? Podczas jazdy (poza spalaniem) nie zauwazam zadnej dziwnej pracy silnika, czy jest coś w tym silniku co odpowiada za spalanie, a mogły to zgryźć kuny?

Dodam jeszcze że rzucając okiem na komorę silnika nie widzę nic co może być uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to przepływka szwankuje lub ma "nadgryziony" kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności