Skocz do zawartości
devil-80

Zgrzyt przy hamowaniu w końcowej fazie

Rekomendowane odpowiedzi

ciezko wyjąc tej czujniki abs?? i gdzie one dokladnie sa?? mam podpbny problem i moze to czaszczenie pomoze ale najpierw musze wiedziec jak sie za to zabrac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciezko wyjąc tej czujniki abs?? i gdzie one dokladnie sa?? mam podpbny problem i moze to czaszczenie pomoze ale najpierw musze wiedziec jak sie za to zabrac:)

czujniki są przy kołach

[ATTACH]33914[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki. a jak je wyjac zeby nie uszkodzic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po problemie :kciuki rzeczywiscie wystarczylo wepchnac czujniki w przednich kolach. wysunely sie po ok 0,5 cm kazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz klocki w ogóle? sprawdzałeś od wewnątrz też?

tak klocki i tarcze zmieniane nie wiem co to może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie ten temat bo mam podobny problem jednak sądzę, że trochę inaczej to u mnie jest. Sprawa wygląda następująco. Wydaje mi się, że auto hamuje dobrze, ale no właśnie:

1. Gdy dojeżdżam np. do świateł i hamuje to w tym samym momencie gdy samochód się zatrzyma z okolic pedałów taki jakby zgrzyt może bardziej skrzypienie ciężko mi to określić coś jakby jakieś ciśnienie tam się wyrównywało.

2. Niby na zegarach nie wyświetla mi się błąd ABS, ale mam wrażenie, że ABS chyba nie działa. Jak to najprościej sprawdzić? Kabla pod VAGa jeszcze nie mam do auta ale się do niego przymierzam.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w stanie ktoś cokolwiek doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem chyba podobny problem , a mianowicie pękła osłona przegubu i mechanik dobrze nie wyczyścił tego wszystkiego . Na czujnik przykleiły się opiłki i ABS wariował . Przeczyściłem czujnik i wszystko ok żadnych zgrzytów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda ten czujnik? Chciałbym zajrzeć tam rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sorry że tak późno , myślę iż sobie poradziłeś jeśli nie to po odkręceniu przedniego koła (prawego lub lewego ) znajdziesz idący przewód osadzony w zwrotnicy koła wciśnięty w gumowy uszczelniacz ( czujnik ABS) U mnie wystarczyło wysunąć ów czujnik , przetrzeć szmatką i po zabiegu .

A wygląda to tak :

http://allegro.pl/nowy-czujnik-abs-vw-passat-b5-audi-a4-skoda-superb-i2419237835.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował. Musze jechać na kanał i to zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin jeszcze jedno jak wyciągniesz czujnik i go przeczyścisz i to by nie pomogło to należało by przemyć koronkę na przegubie używając zmywacza do zacisków np. takiego :

 

http://allegro.pl/zmywacz-uniwersalny-hamulce-sprzegla-duzy-500ml-i2424106386.html

 

Przez otwór po wyjętym czujniku pryskasz preparatem i obracasz kołem tu masz ładnie pokazaną koronkę (ABS-45)

 

http://allegro.pl/przegub-vw-passat-b5-b6-audi-a4-a6-sredni-z-abs-i2392359583.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że jeszcze zajrzałem tutaj, bo w czwartek jadę na kanał. Próbowałem się wcisnąć pod auto bez tego ale to nie możliwe (we wcześniejszym aucie nie miałem z tym problemów, passat jednak nisko zawieszony). Profilaktycznie psiknę jeszcze kontaktem na styki i zobaczę co mi to da. Dziękuję Ci za pomoc. Jak będziesz w Słupsku to masz czteropak :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności