Skocz do zawartości
arti73

Jak dbać o turbinę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów, mam dwa pytanka na które nie znalazłem odpowiedzi mnie sadysfakcjonujacej , a mianowicie:

 

1) JAK DBAĆ O MOJĄ TURBINE , CZY TO CO SIĘ MÓWI ŻE NIE WOLNO GASIĆ AUTA ZARAZ PO ZATRZYMANIU DOTYCZY KAZDEGO PRZEJAZDU !!!

 

2) IDZIE ZIMA AUTO BEDZIE STAŁO POD CHMURKĄ JAK NAJLEPIEJ SIE ZABEZPIECZYC ŻEBY NIE BYŁO PROBLEMÓW Z RANNYM , ZAPALANIEM , TYM BARDZIEJ ZE DO PRACY MAM NIEDALEKO JAKIEŚ 4KM AUTO NIE ZDĄŻY SIE NAWET DORZE ZAGRZAĆ.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arti73, ortografia...

arti73[/b]]1) JAK DBAĆ O MOJĄ TURBINE , CZY TO CO SIĘ MÓWI ŻE NIE WOLNO GASIĆ AUTA ZARAZ PO ZATRZYMANIU DOTYCZY KAZDEGO PRZEJAZDU !!!

Po pierwsze dlaczego krzyczysz?? :dobani:

Po drugie...nie dotyczy to każdego przejazdu.

Po krótkotrwałych przejazdach(nie katując silnika) możesz spokojnie wyłączyć silnik, choć i tak zalecane jest nawet 10-15 s odczekać.

...natomiast jeśli miałeś długa wyprawę(lub ostro katowałeś samochód) warto odczekać 2-3 min, które później odpłacą się dłuższą żywotnością turbiny.

arti73[/b]]2) IDZIE ZIMA AUTO BEDZIE STAŁO POD CHMURKĄ JAK NAJLEPIEJ SIE ZABEZPIECZYC ŻEBY NIE BYŁO PROBLEMÓW Z RANNYM , ZAPALANIEM , TYM BARDZIEJ ZE DO PRACY MAM NIEDALEKO JAKIEŚ 4KM AUTO NIE ZDĄŻY SIE NAWET DORZE ZAGRZAĆ.

...chyba w dziale ogólnym jest coś o zimie(z samochodem) :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Po krótkotrwałych przejazdach(nie katując silnika) możesz spokojnie wyłączyć silnik, choć i tak zalecane jest nawet 20-30 s odczekać.

jeśli nie przejechałes 300km na pełnej pi*****, to spokojnie możesz gasić auto bez żadnego odczekiwania - nawet jeśli zrobisz mu ostrą jazdę po mieście (na każdym biegu do odcięcia), Istotne jest (o tym nikt nie mówi) aby po odpaleniu auta po dłuższej przerwie (z rana, po pracy itp) pozwolić mu 30-40sek pochodzić na biegu jałowym. No i podstawa - lać dobry olej i często go wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Trzeba było odesłać kolegę do wyszukiwarki (mimo tego, że w chwili obecnej nie zbyt dobrze jeszcze funkcjonuje po awarii). Na naszym forum jest tego typu tematów od groma.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tutus

pisałek kiedyś cały elaborat o turbinie i dostałem opr. od wszystkich że się powtarzam. Więc zapraszam do wyszukiwarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności