Skocz do zawartości
spek

Jak wyjąć kratki nawiewów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kiedyś widziałem poradę jak wyjąć kratki nawiewów na forum lecz teraz jej niema :( co trzeba zrobić zeby zdemontować kratki ? prubowałem podważać śrubokrętem trochę odchodzą lecz nic z tego boje się żeby ich nie połamać macie jakieś patenty jak je zdjąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z prawej strony kratki w połowie, lekko cienkim śrubokrętem starać się do wewnącz przyginać i będzie widać zaczep okrągły tak robiłem w moim pasku b4 bardzo łatwo i uważać na sprężynę blaszkową coby nie wypadła ona jest po przeciwnej stronie tej kratki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaopatrz się w 2 płaskie sróbokrety od dołu i od góry zacznij podwazac a wyjda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam nozy kuchennych, niezastapionych w tego typu akcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podważaniu bedziesz miał wrazenie, że deska rozdzielcza wygnie Ci sie bezpowrotnie, ale nie trzeba się tego obawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, własnie zmieniałem podświetlenie nawiewów i niestety kratka od strony pasażera wychodziła ciężko ale dało radę używając więcej siły z tym, że lekko zdeformowała mi sie deska pod nawiewem i zamiast mieć prosta linie równoległa do nawiewu ma szczelinę :( macie jakiś sposób by uformować skutecznie deskę ? bo jak ją wyginam tak jak ma być to jest tak przez chwilę i wraca do swojego upośledzonego kształtu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas wszystko wróci do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej użyć noży kuchennych lub czegoś co jest płaskie i ma dużą powierzchnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej użyć noży kuchennych lub czegoś co jest płaskie i ma dużą powierzchnie

 

To takich zadań najlepsze są tzw. ściągacze tapicerskie (tudzież chwytaki), które mają bezpieczne zakończenia nie kaleczące deski rozdzielczej (często można trafić na specjalne łyżki pokryte teflonem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności