Skocz do zawartości
kat825

kuroniówka a rozliczenie podatkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko Jestem od października na kuroniówce czy tą kuroniówkę muszę podać w rozliczeniu podatkowym? Niby to jest dochód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanko Jestem od października na kuroniówce czy tą kuroniówkę muszę podać w rozliczeniu podatkowym? Niby to jest dochód

Tak, zresztą odpowiedni druk (pit-11 - chyba) powinieneś dostać albo już dostałeś z PUP'u

 

A tu coś więcej - <klik>

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak musisz to rozliczyć, pozatym powinieneś dostać z PUP żółtego koloru:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie nic nie dostałem chyba będę musiał uderzyć do nich (oni mogą to przesłać pocztą?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś dostać przy podpisywaniu się:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwietniu, bo mam wtedy termin, a zdanie Pita jest do kiedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabij mnie a ci nie powiem, google ci pewnie powiedzą napewno:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby do 30 kwietnia, to teoretycznie dostanę to od UP ale w sumie chciałbym oddać szybciej bo później są kilometrowe kolejki, więc chyba podjadę do nich.

 

---------- Post added at 22:31 ---------- Previous post was at 22:29 ----------

 

niby do 30kwietnia ale chciałbym oddać wcześniej, wiadomo mniejsze kolejki, więc będę chyba musiał się do nich przejechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze mną to było tak: miałem termin w UP końcem marca, pani w okienku po złożeniu podpisu dała mi taka kartkę gdzie było wszystko rozpisane razem z numerkami rubryk w PIT-cie (zabij mnie a nie pamiętam który to PIT), trzeba było te wyliczenia przenieść tylko w odpowiednie rubryczki w PIT-cie, a w US po prostu minąłem kolejkę, podszedłem do lady i powiedziałem że mam wyliczenie z UP i czy muszę w kolejce z tym stawać, a miły pan wziął ode mnie tego PIT-a, postawił jakaś pieczątkę, zabrał go i powiedział "To tyle, dziękuję, do widzenia." I tak się to skończyło ;) Jedyne co wiem to na pewno o tobie nie zapomną z tym rozliczeniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem pit11 juz w lutym tez bylem od pazdziernika na bezrobotnym-normalnie sie z tego rozliczam. Jesli sie chcesz ominac kolejki mozesz wyslac droga elektroniczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli sie chcesz ominac kolejki mozesz wyslac droga elektroniczna

 

lub (w Łodzi przynajmniej tak jest) jeżeli nie chcesz aby sprawdzono na miejscu dane typu nip srip itd. to pit37 wrzucasz do urny i wychodzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg ustawy pracodawca ma obowiązek przekazać Pit-11 do 28 lub29 lutego jeżeli otrzymywał wynagrodzenie do końca roku podatkowego. Jeśli pracował (otrzymywał pieniądze z innego tytułu) powiedzmy do września 2009 to powinni przesłać do 15 następnego miesiąca (15 października 2009). Myślę że to zależny też od UP u nas przesyłają poleconym. Co zaś tyczy się

Jesli sie chcesz ominac kolejki mozesz wyslac droga elektroniczna
zgadza się ale to jest połączone z kosztami typu zdobycie podpisu elektronicznego itp a co najśmieszniejsze że trzeba kopie złożyć w papierowej formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadza się ale to jest połączone z kosztami typu zdobycie podpisu elektronicznego itp a co najśmieszniejsze że trzeba kopie złożyć w papierowej formie.

no niekoniecznie....

http://www.e-deklaracje.gov.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos sie zna to prosze o pomoc!

W 2010 roku byłem bezrobotny (od 1.01. 2010 do 12.04.2010) -pobierałem zasilek. od 13.04. do 16.08 pracowałem na Umowe zlecenie. Od 17.08 do 19.08.2010 na Umowe o dzieło po 19 sierpnia znowu na bezrobotnym, ale juz bez prawa do zasilku. Mam wszystkie dochody, koszty itp zsumowac i z calosci obliczac podatek czy osobno jakos? Slyszałem, ze na umowe o zlecenie i dzieło nie obowiazuje kwota zmniejszajaca podatek-prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co dostałeś od pracodawcy/ów w Pit-11 należy zsumować w odpowiednich rubrykach i od tego obliczyć podatek. Będąc na umowie zleceniu do 26 roku życia i mając status ucznia nie muszą pobierać składek do ZUSu, wtedy dostajesz te ok 100zł więcej dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Pit-11 należy zsumować w odpowiednich rubrykach i od tego obliczyć podatek

czyli mam rozumiec, ze wszytskie dochody sumuje i obliczam jako "jeden" dochod tak?

i to wszystko moge liczyc skala podatkowa 18% minus kwota zmniejszająca podatek 556 zł 02 gr? 556,02zl jest w skali roku czy mam liczyc w skali miesiecy ktore przeracowalem (tj 46,33zl/miesiac)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumę dochodów pomniejszoną o składki społeczne (jeżeli takie były) Następnie to co ci zostaje traktujesz 18% minus kwota zmniejszająca podatek 556 zł 02 gr i dalej tą kwotę pomniejszasz o zdrowotne (jeżeli były)

Na 37 wygląda to mniej więcej tak:;)

poz 64-93=97 kwotę tą przepisujesz do 105 i 106

106*18% minus kwota zmniejszająca podatek 556 zł 02 gr=poz. 107 i 109

109-składki zdrowotne =110 i przepisujesz w 116 jeżeli nie masz odliczeń

116=120; w 121 przepisujesz kwotę z 65;

122 jest różnica kwot120 i 121 jeżeli wyjdzie 0 to jest ok nie musisz płacić podatku "wyrównania"

123 to różnica 121-120 jeżeli wyjdzie jakaś kwota to znaczy że skarbówka odda Ci tą kwotę

równie dobrze może być 0 więc ani oni ani ty nie musisz wpłacać/wypłacać kasy

jeżeli kwota z poz 122 lub 123 jest mniejsza równa 10 to jest to tzw kwota wolna i nic się z nia nie robi nie dostajesz nie wpłacasz.

Mam nadzieje ze nie zagmatwałam bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc, mysle, ze teraz sobie juz z tym poradze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko:) polecam się na przyszłość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności