Skocz do zawartości
Marcineq29

Kody błędów co oznaczają? Crash Sensor 00945 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ponieważ VAG wywala mi w module komfortu błędy po wykasowaniu pojawiają sie na nowo. Co mam sprawdzić i gdzie szukać przyczyn,jak naprawić ewentualnie co wymienić? Z góry dzięki za pomoc.

00945 - Crash Sensor (G190)

29-10 - Short to Ground - Intermittent

01362 - Close Switch for Tailgate/Trunk (F124)

29-00 - Short to Ground

01389 - Shareware Version. To Decode all DTCs

29-00 - Please Register/Activate

01362 - Shareware Version. To Decode all DTCs

27-00 - Please Register/Activate

01389 - Tailgate Open Switch (F124)

27-00 - Implausible Signal

00947 - Shareware Version. To Decode all DTCs

29-00 - Please Register/Activate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem ponieważ VAG wywala mi w module komfortu błędy po wykasowaniu pojawiają sie na nowo. Co mam sprawdzić i gdzie szukać przyczyn,jak naprawić ewentualnie co wymienić? Z góry dzięki za pomoc.

00945 - Crash Sensor (G190)

29-10 - Short to Ground - Intermittent

01362 - Close Switch for Tailgate/Trunk (F124)

29-00 - Short to Ground

01389 - Shareware Version. To Decode all DTCs

29-00 - Please Register/Activate

01362 - Shareware Version. To Decode all DTCs

27-00 - Please Register/Activate

01389 - Tailgate Open Switch (F124)

27-00 - Implausible Signal

00947 - Shareware Version. To Decode all DTCs

29-00 - Please Register/Activate

Według mnie masz problem z układem poduszek powietrznych.

Twoje autko jest najprawdopodobniej po kolizji i są uszkodzone.

Teraz tylko sprawdź czy poduszki czołowe czy boczne.

Może byc również uszkodzony napinacz pasów bezpieczeństwa.

 

---------- Post added at 21:44 ---------- Previous post was at 21:34 ----------

 

znalazłem w google ze problem najprawdopodobniej masz z drzwiami

po lewej stronie,Szukaj teraz sensor poduszki który za te drzwi odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim vag musi być w pełnej wersji zeby były wszystkie kody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszki mam tylko 2 kierowcy i pasażera wiec raczej sensor w drzwiach odpada bo go nie ma raczej chyba że się mylę. A tak nawiasem to poduszki są całe wszystko z nimi ok VAG nie pokazuje żadnych błędów skanując AIRBAG-a tylko podczas skanowania Vag-iem moduł komfortu wywala właśnie ten błąd. Aha i dodam że mam problem z centralnym zamkiem ponieważ po zamknięciu auta nieraz sam się otworzy i z powrotem zamknie:niekumam nieraz tylko otworzy i juz nie zamknie nieraz jest wszystko ok, strach go zostawić gdzieś na mieście. I następna rzecz którą zauważyłem to to ze nieraz po przekręceniu kluczyka w stacyjce auto sie otwiera znaczy jest juz otwarte tylko dostaje impuls otwarcia jak bym otwierał kluczykiem ponieważ oświeca się również światło wewnątrz. Co to może być? Walcze z tym już z 2 miesiące i nie moge dać rady:dupablada

 

Podrzuci może mi ktoś linka skąd pobrać pełną wersję Vag-a?

Edytowane przez Marcineq29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poduszki mam tylko 2 kierowcy i pasażera wiec raczej sensor w drzwiach odpada

Sensora nie ma w drzwiach, ewentualnie pod fotelem. Ale w twoim przypadku jest to sensor przedniej poduszki. Z opisu błędu wynika za ma zwarcie do masy, i może powodować otwieranie się centralnego w najmniej spodziewanych momentach. Zaczął bym od sprawdzenia kabli do czujnika poduchy i reszta błędów powinna tez ustąpić po naprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to właśnie miałem na myśli. Tylko teraz gdzie szukać tego sensora? Jak się do tego zabrać?:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rysunku w ETKA, czujnik znajduje się gdzieś w zderzaku po stronie kierowcy. Ale czy na 100% to nie wiem bo nie widziałem gdzie jest zamontowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na forum że jest pod popielniczką w środkowym tunelu ale to jest chyba sterownik a to nie ma z tym chyba nic wspólnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem na forum że jest pod popielniczką w środkowym tunelu ale to jest chyba sterownik a to nie ma z tym chyba nic wspólnego?

Tak, tam jest sterownik, ale sterownik to nie sensor, a tu mowa jest o sensorze. Musisz poszukać gdzieś w okolicy zderzaka/przedniego pasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wiesz jak to wygląda jakieś zdjęcie podglądowe. Będzie mi łatwiej znaleźć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może wiesz jak to wygląda jakieś zdjęcie podglądowe.

Nie wiem jak wygląda, bo przedniego nie widziałem, tylko boczne. Ale to będzie chyba coś takiego jak w tej aukcji ->http://www.allegro.pl/item954865886_vw_passat_b5_audi_a4_a6_sensor_uderzenia_czujnik.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Gdy tylko będzie pogoda biorę się za to. Dam znać co i jak. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, tam jest sterownik, ale sterownik to nie sensor, a tu mowa jest o sensorze. Musisz poszukać gdzieś w okolicy zderzaka/przedniego pasa.

według mnie sensor poduszek przednich jest w okolicy lewarka zmiany biegów.Nigdy nie słyszałem aby był w okolicy zderzaka.Tylko na filmach amerykańskich poduszki wybuchają po uderzenie w zderzak samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
według mnie sensor poduszek przednich jest w okolicy lewarka zmiany biegów.Nigdy nie słyszałem aby był w okolicy zderzaka.Tylko na filmach amerykańskich poduszki wybuchają po uderzenie w zderzak samochodu.

Ma ktoś może jeszcze jakieś propozycję? Kurcze nie chciał bym rozebrać niepotrzebnie połowy auta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to za część auta? Pas przedni?

Przybliży ktoś gdzie tego szukać?

Edytowane przez Marcineq29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nic innego jak tylko rozebrać to jutro i posprawdzać kable. Jutro tam zaglądnę i zdam relacje co i jak. Może rzeczywiście jest tam jakieś zwarcie jak pokazuje Vag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dostałem się dzisiaj do tego sensora i wszystkie kable i połączenia są OK. Nie wiem gdzie teraz szukać przyczyny? Może z sensorem jest coś nie tak? A można go np na chwilę odłączyć i włączyć zapłon żeby sprawdzić czy centralny zamek nadal będzie dostawał impuls otwarcia? Bo teraz po przekręceniu zapłonu lub ruszeniu autem tak właśnie się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie wyżej, pomoże ktoś? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności