Skocz do zawartości
Croko

Proszę o prztłumaczenie wpisów w książce serwisowej FR->PL

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie czy tej calej historii i wlepek nie da sie spreparowac na potrzeby handlarzy??]

ks serwisową zawsze da się podrobić ale historii w bazie VW już raczej nie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ks serwisową zawsze da się podrobić ale historii w bazie VW już raczej nie.....

 

 

W Warszawie podobno jeden komis i historię robi w ASO, ale tylko w jednym mają możliwość.

W innych już przeglądy i naprawy są prawdziwe... i przebieg wychodzi na jaw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Croko

to co ile w tym silniku sie rozrzad wymienia ???

 

przy ok. 120 000km.

 

 

W tym roczniku wymienia się po 150tkm wg serwisu.Jeżeli Twój ma 146tkm to napewno nikt nie wymieniał rozrządu przed samą sprzedażą a zostawił to dla nstępnego właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polak potrafi, ja sprawdzalem w dwu niezaleznych ASO, a historia jest nie z Polski...na zachodzie na taka skale takiej bezczelnosci w cofaniu licznikow, podrabianiu ksiazek i historii serwisowych nie ma..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na zachodzie na taka skale takiej bezczelnosci w cofaniu licznikow, podrabianiu ksiazek i historii serwisowych nie ma..

Na zachodzie to tylko polacy tak to robią........ Jak napisał kolega " polak potrafi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym roczniku wymienia się po 150tkm wg serwisu

 

Normalnie pasek do wymiany przy 120tkm (weryfikacja przy 90tkm) a w passatach po/od (tu jest właśnie duża rozbieżność zdań) roczniku 2007 interwał wydłużono do 150tkm - silniki 2.0TDI, moim zdaniem lepiej wymienić pasek szybciej i mięć święty spokój niż potem się martwić.

Edytowane przez Michał2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Normalnie pasek do wymiany przy 120tkm (weryfikacja przy 90tkm) a w passatach po/od (tu jest właśnie duża rozbieżność zdań) roczniku 2007 interwał wydłużono do 150tkm - silniki 2.0TDI, moim zdaniem lepiej wymienić pasek szybciej i mięć święty spokój niż potem się martwić.

 

W dieslu:

RM 2005 i 2006 (czyli jak masz 5 i 6 w VINie) był rozrząd co 120kkm.

Od RM 2007 (siódemka i wyżej w VINie) wymiana co 150kkm.

 

Nie rozumiem jakie jeszcze macie wątpliwości i rozbieżność zdań?

Czy to co piszą w książce serwisowej jest ciężko zrozumieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie jeszcze macie wątpliwości i rozbieżność zdań?

 

W tym momencie już żadnych...:kumple

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnie to bywa jedni podają, jedni sprzedają taką informację

nie wiem od czego to zależy.

Powinni podawać wszystko i tedy by nie było nabijania w butelkę klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś poprostu wrzucic skany polskiej książki serwisowej zamiast tłumaczyc? Byłoby łatwiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mógłby ktoś poprostu wrzucic skany polskiej książki serwisowej zamiast tłumaczyc? Byłoby łatwiej...

ponawiam prośbę, ja posiadam b6 z 2007 roku, czy ktoś mógłby podać skany tych stron które wkleiłem,

4.jpg

może macie wykaz czynności obsługowych dla B6 w dieslu po 2007? chodzi mi tu np o wymiane oleju, płynu hamulcowego, nie wiem np co robić przy dpf? itd itd

 

pozdrawiam

Mariusz

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może macie wykaz czynności obsługowych dla B6 w dieslu po 2007? chodzi mi tu np o wymiane oleju, płynu hamulcowego, nie wiem np co robić przy dpf? itd itd

może się przyda ;)

 

http://instrukcja.pl/i/porady_vw_passat_b6_pl#photo_top

 

http://instrukcja.pl/i/instrukcja_obslugi_vw_passat_b6_pl_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje, jestem juz w posiadaniu ksiazek ktore podales, szukam czegos konkretniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponawiam prośbę, ja posiadam b6 z 2007 roku, czy ktoś mógłby podać skany tych stron które wkleiłem,

[ATTACH=CONFIG]74234[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]74235[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]74236[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]74237[/ATTACH]

może macie wykaz czynności obsługowych dla B6 w dieslu po 2007? chodzi mi tu np o wymiane oleju, płynu hamulcowego, nie wiem np co robić przy dpf? itd itd

 

pozdrawiam

 

Mariusz

 

 

Mariusz tutaj masz wprawdzie nie skan ale przetłumaczone strony książki serwisowej (post 68).

http://forum.vw-passat.pl/threads/1278-ksiazka-serwisowa?p=1529144&viewfull=1#post1529144

 

Tak na marginesie to strasznie się dziwię, że nikt nie chce zrobić skanu kilku czystych stron książki serwisowej PL.

:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem sewisowane do konca i auto było kupione w volsburgu auto było od pracownika fabryki a tez sie wachałem na dzien dzisiejszy mam 170 tkm i juz przymierzam sie do wymiany rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja miałem sewisowane do konca i auto było kupione w volsburgu auto było od pracownika fabryki a tez sie wachałem na dzien dzisiejszy mam 170 tkm i juz przymierzam sie do wymiany rozrządu

dla Twojego silnika wymiana wg ksiażki bodajże przy 180 tkm, u mnie w TDI wymienili w Niemczech przy 150 tkm, teraz mam ponad 230 i zastanawiam się kiedy wymienić 2 raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności