Skocz do zawartości
GeSt

Automat - problemik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problemik ze skrzynia gdy robię tak zwany kick down obroty wskakują na niższe lecz samochód nie przyśpiesza tak jak by jednak nie zmienił biegu. Czy może miał ktoś taką przypadłość albo wiem ktoś o co chodzi ?? bo ja już nie ogarniam :niekumam dodam że olej i filtr w skrzyni zostały wymienione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podpinałeś pod kompa żeby zczytać błędy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam taki problemik ze skrzynia gdy robię tak zwany kick down obroty wskakują na niższe lecz samochód nie przyśpiesza tak jak by jednak nie zmienił biegu.
Coś chyba ci się pomyliło bo KICK DOWN to wciśnięcie gazu do oporu aby skrzynia dobrała bieg do obrotów i szybkości. Czyli po wciśnięciu pedału gazu obroty skaczą do góry a nie spadają i to powoduje zmianę biegu na niższy oraz odpowiednie przyspieszenie auta co się powinno wykorzystywać podczas wyprzedzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaceq masz racje mój błąd obroty wskakują na wyższe lecz samochód nie chce przyspieszać podpiołem pod kompa z czytałem błąd i co śmieszne to go zapomniałem :debil a problemik dalej jest :dolamam (na silniku błąd 00575)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaceq masz racje mój błąd obroty wskakują na wyższe lecz samochód nie chce przyspieszać podpiołem pod kompa z czytałem błąd i co śmieszne to go zapomniałem :debil a problemik dalej jest :dolamam (na silniku błąd 00575)

co do błędu z silnika http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=5934&highlight=00575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do tego błędu silnika to wszystko kumam ale chodzi mi głównie o tą skrzynie czy ktoś wie co to może być dodam tylko że nie zawsze tak się dzieje. Ale najczęściej gdy jestem na jakimś górzystym terenie skrzynia zaczyna wariować ja w gaz obroty rosną a samochód nie przyspiesza. Więc panowie pomóżcie !!! :**** :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj kod błędu skrzyni a będzie łatwiej dojść co ją boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Radian

u mnie coś takiego czasami sie pojawiało - musiałem niestety regenerować konwerter. Przy okazji został wymieniony koszyczek - a jak już robota w skrzyni - to całe czyszczenie zaworków i pełna wymiana oleju.

Na razie wszystko gra. Zobaczymy po 1000km jak to się będzie sprawować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie coś takiego czasami sie pojawiało - musiałem niestety regenerować konwerter. Przy okazji został wymieniony koszyczek - a jak już robota w skrzyni - to całe czyszczenie zaworków i pełna wymiana oleju.

Na razie wszystko gra. Zobaczymy po 1000km jak to się będzie sprawować.

ale pewnie kolo 4000 zł zostawiłeś w u mechanika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ludziska mam już ten błąd: 18171 - Shift Lock Solenoid (N110): Open Circuit

P1763 - 35-10 - - - Intermittent

 

Tylko jakoś nie mam pojęcia co to a w spisie błędów jakoś go ni ma wiec proszę o rady i porady :D

 

ps- a jak sprawdzić układ regulacji ciśnienia doładowania z turbosprężarką?? :P:P

Edytowane przez GeSt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesunięta blokada elektromagnetyczna (obwód otwarty) poszukaj N110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności