Skocz do zawartości
Stochastic

Trzęsienie drązka zmiany biegów.

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem.. ale u mnie w Passacie z przebiegiem 230 Tys km drazek sie nie porusza wcale. niegdy bieg nie wyskakiwal olej ok.

Czy mozliwe by skrzynia byla naprawiana przez poprzedniego wlasciciela??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewne jest jedno, że miał lekką nogę do gazu. Gdy ja kupiłem 2-letniego forda od Niemca

to na gumach pod maską był jeszcze talk. Gdy dostał się w moje ręce to w czasie sprawdzania na autostradzie ile wyciągnie, talk zniknął i silnik spocił się olejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że w zasadzie tylko dwójka drży, trójka tylko delikatnie o 0,5 cm. się przesuwa przód tył, a czwórka, piątka nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do kolegów po wyżej. Drążek pracuje - przód- tył - i nic się poza tym nie dzieje. W warsztacie powiedziano mi że nie ma w tym nic nadzwyczajnego, biorąc pod uwagę rok auta i jego przebieg. ( poduszki były sprawdzane) .Oczywiście należy mieć na uwadze pracujące elementy drążka które należy sprawdzić i w razie czego wymienić lub wyregulować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpinam się do kolegów po wyżej. Drążek pracuje - przód- tył - i nic się poza tym nie dzieje. W warsztacie powiedziano mi że nie ma w tym nic nadzwyczajnego, biorąc pod uwagę rok auta i jego przebieg. ( poduszki były sprawdzane) .Oczywiście należy mieć na uwadze pracujące elementy drążka które należy sprawdzić i w razie czego wymienić lub wyregulować

Jeżeli biegi wchodzą dobrze,poduchy są OK a i elementy drążka też to poprostu jeździj dalej,nic się nie stanie.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam że coś jest nie tak bo wcześniej takich objawów NIE BYŁO a teraz na 2 i 5 biegu lewarek przesuwa się przód i tył - niekiedy zadrza sie że ani drgnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to na sile szukacie problemu :P

Mam paska z konca 98 roku z przebiegiem 68.5 tys (tak, przebieg jest pewny, auto z polskiego salonu, pierwszym właścicielem byl mój dziadek, drugim jestem ja, o auto oboje dbalismy - nie bylo katowane, do połowy 2008 roku serwisowane w ASO). Nie wierze w to, ze w moim pasku jest tak samo skrzynia zurzyta jak u kolegów wyżej, którzy mieli przebiegi po 200+ tys... A z tego co czytałem, to drazki drgaja tak samo jak u nich.

 

Prosty wniosek - jest to normalny objaw.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o czym wy piszecie ?? przebieg nie ma tu nic do rzeczy tylko styl jazdy ! jak ktoś trzyma łapę na lewarku to bedzie sie ruszał, bo drgania sa przenoszone na niego. a do wymiany macie wybierak skrzyni biegów (lub jak kto woli ciegno). W skodzie felicji maiłem 50 tyś przebiegu i tez mi latał , wymieniłem wybierak i wszystko grało:) i od tego czasu łape trzymam na ręcznym lub kolanie pasażerki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie drży na dwójce, dodatkowo ciężko wrzucić płynnie dwójkę. Drążek jakby haczył przy wrzucaniu biegu, co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie drży na dwójce, dodatkowo ciężko wrzucić płynnie dwójkę. Drążek jakby haczył przy wrzucaniu biegu, co może być przyczyną?
wodziki poduchy synchronizator wyrobiony palstik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś trzyma łapę na lewarku to bedzie sie ruszał, bo drgania sa przenoszone na niego

to naprawde dziwne bo nigdy nie trzymam ręki na lewarku! wczesniej było OK a teraz zaczeło drgac przesuwać(nie zawsze) sie na 2 i 5 biegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

\

grupa vw ma bardzo słabe wybieraki (mechanizmy zmian biegów) . a dokładnie chodziło mi o to ze trzymając rękę na lewarku napewno przyspieszasz zużycie tego elementu.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności