Skocz do zawartości
Slaweeek

MCD wyjęte na 8 miesięcy i brak RDSu na FISie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie 8 miesięcy temu zmieniłem orginalne MCD na radio 1 DIN, teraz stwierdziłem jednak że wróce do tego co było i po podłączeniu wszystko mi chodzi oprócz RDSu na FISie, czy strzałki od navi pokazuje jeszcze nie sprawdziłem bo musze skombinowac płyte z mapą. Co może być przyczyną.

Czytałem forum, że jak ludzie dokładali navi to trzeba ciągnąć 3 kabelki do licznika z zielonej kostki z tyłu radia. Ale u mnie to działało...

Moze coś mi wcieło w czeluściach za radiem. Obecnie do MCD mam z tyłu podłączone. kostka ISO od głośników, ISO od zasilania, Czerwona kostka po pionie obok ISO nie wiem do czego są w niej 2 kabelki i niebieska mini ISO do sterowania nie fabrycznego wzmacniacza. Nie pamiętam żeby z tyłu była podpięta zielona kostka, aczkolwiek możliwe bo zaślepki do miniiso mam tylko koloru żółtego i niebieskiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pamiętam żeby z tyłu była podpięta zielona kostka, aczkolwiek możliwe bo zaślepki do miniiso mam tylko koloru żółtego i niebieskiego...

 

brakuje Ci wlasnie zielonej kostki mini ISO, jesli wczesniej dzialalo to znaczy ze kostka ta wpadla gdzies za radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki dzisiaj wykręcę i jej poszukam pewnie się gdzieś głęboko zaplątała.

A pytanie teoretyczne ta czerwona kostka to od telefonu jest, mam fabryczny uchwyt i zest głośnomówiący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pytanie teoretyczne ta czerwona kostka to od telefonu jest, mam fabryczny uchwyt i zest głośnomówiący.

 

sygnal audio od zestawu glosnomowiacego tez jest w zielonej wtyczce ISO.

 

Opis czerownej w MCD:

Anschluss 4, 10-fach, rot

 

01 - CAN-Bus Masse für DSP-System

02 - Sprache Masse (Fahranweisung)

03 - CAN-Bus Low für DSP-System

04 - Sprache NF-plus (Fahranweisung)

05 - CAN-Bus High für DSP-System

06 - Sprache NF-minus (Fahranweisung)

07 - nicht belegt (Option für Telematik)

08 - Zündung (Kl.15)

09 - nicht belegt (Option für Telematik)

10 - Signal Rückwärtsgang (entfällt bei benutzung des CAN-Bus)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziękował, wszystko wiem.

Temat można zamknąć i/lub przenieść na śmietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności