Skocz do zawartości
SlawekS

Jaki reduktor i wtryskiwacze??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam instalacje sekwencyjną Dt Gas system, a dokładnie Gas Tech 600S. Od pewnego czasu mam tak że po dłuższym postoju ciężko mi zapala, musze kręcić go z 5 sekund. Jak jest ciepły to palił od pierwszego. Jak wyłączę go na benzynie to nastepnego dnia rano pięknie odpala. Więc wina jest w instalacji gazu, a dokładnie albo reduktor albo wtryskwiacze leją mi gaz do dolotu i jak go odpalam to jest zbyt bogata mieszanka(paliwo i gaz) i go zalewa. I tu moje pytanie:

1. Mam reduktor SGI REVO, na jaki go teraz wymienić?? Ten reduktor ma zintegrowany elektrozawór.

2. Wtryskiwacze mam Intech GTI 01, 2 omowe, myslałem zeby je wymienić na Magic Jety, 3 omowe, dobry wybór?? Bo Valteki to chyba taki sam szit jak to co mam teraz.

Mam zamiar jeszcze troche tym autem pojeździć, także chciałbym dobre rzeczy zakupić. I żeby to wszystko współgrało z tą instalacją.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw moim zdaniem sciagnij podcisnienie co idzie z kolektora ssacego do reduktora i je zaslep jesli problem sie pojawi to masz reduktor walniety jesli nie to wtryskiwacze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem to podcisnienie, i wsadziłem końcówkę w słoiczek z wodą ( tak wyczytałem na elektrodzie) i zaczęły lecieć niewielkie bąbelki. Więc to reduktor. A przy okazji wymieniłbym i te wtryskiwacze bo mnie wkurzają, nie dość ze są strasznie głosne to musze je co miesiac czyscic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% masz walnięty reduktor i on przepuszcza Ci gaz i stąd problemy z porannym rozruchem.Wtryskiwacze Magic Jet to dobry wybór a co do reduktora to każdy po jakimś czasie puszcza także wybór należy do ciebie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz mój padł po 25tys km więc dziekuję, bo wiecej takiego samego nie kupię. Dlatego szukam porady żeby kupić pożądny ten reduktor.

Czy po wymianie reduktora trzeba przeprowadzać kalibrację itp??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie reduktora muszą ustawić ciśnienie a na oko tego się nie da.Ja reduktor miałem EG150KW i pad po 40 tysiącach(na gwarancji ) teraz mam tłoczkowy

c5c72a86bc7cc004m.jpg

podobno bardzo wydajny ,zobaczymy.Polecają jeszcze skorpiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,niekoniecznie reduktor padł,może elektrozawór gazowy jest walniety i puszcza gaz na reduktor, u mnie tak było a sprawdzic łatwo wystarczy zakrecic zawór na butli wypalic gaz z instalacji do konca aż zgasnie i zostawic na noc i rano odpalenie na benzynie i sprawa jasna,co do wtryskiwaczy to lepiej nie pchac sie w magicjety bo ostatnio niesa najlepszej jakosci i same z nimi problemy lepiej dołorzyc i kupic matrixy

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin007.Jak zakręcisz gaz w butli i wypalisz resztę z przewodów to co ma Ci się ulatniać?Elektrozawór też oczywiście można przeczyścić ten na butli jak i ten w reduktorze.Na początku też myślałem że to elektrozawór ale niestety trzeba było wymienić reduktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że u mnie w sekwencji nie ma zaworu przy butli do zakręcenia.

teraz mam tłoczkowy

Nie bedę się wygłupiał i kupował reduktora tłoczkowego do 115KM :D

U mnie elektrozawór jest zintegrowany z reduktorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma zaworu przy butli do zakręcenia.

 

Nie będę się na 100% sprzeczał ale raczej w każdej butli jest zawór do zakręcania.

 

Nie bedę się wygłupiał i kupował reduktora tłoczkowego do 115KM

 

Oczywiście w twoim przypadku wystarczy jakiś słabszy ja zmieniłem na tłoczkowy jak mi koników przybyło.A jeżeli chodzi o wtryskiwacze to w matriksach cała cewka jest zintegrowana i nie da się jej rozebrać i jak ci padnie jedna cewka to musisz wymieniać cało listwę a w magic jet cewki są osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 100% nie ma zaworu do zakręcania przy butli bo sprawdzalem. Jest za to elektrozawór.

Ja chcę jakiś dobry reduktor do 200km, żeby nie było zadnych problemów potem.

Co myślicie o takim:

http://moto.allegro.pl/item926331752_scorpion_st_reduktor_parownik_sekwencja_240_km.html

Bo jest też wersja mini tego scorpiona do 150km ale to znowu moze być za mało i przy gwałtownym przyspieszaniu moze nie wyrabiać.

W tym moim parowniku jest zintegrowany też filtr fazy ciekłej, dokładnie ja mam taki http://moto.allegro.pl/item916656669_reduktor_revo_sgi_200km_sekwencja_warszawa.html

Może warto kupić ten sam, jak myslicie??

Edytowane przez SlawekS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest też wersja mini tego scorpiona do 150km ale to znowu moze być za mało i przy gwałtownym przyspieszaniu moze nie wyrabiać.

Do 115 koników na pewno wystarczy.Ja jak oddałem swój na gwarancję do do 150 koników miałem założony 110 kW ,czyli 150 kM i dawał rady,ale już po wirusie ten 150 kW czyli 204kM zamarzał jak mu depnełem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrix wystepuje w wersji pojedynczej HS211.10 a co przepalania cewek to jest to sporadyczne ale jest,sa zato do nich zestawy naprawcze a magicjety puszczaja gaz po kilku tysiacach i zaraz sie brudza i problem z wolnymi obrotami i koncza w koszu

Reduktor dobry i niedrogi ZAVOLI ZETA S

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogł elektrozawor pasc rozbierałem juz takie reduktory i regenerowałem chcoc prawda nie na długo to pomagało dt gas juz ogolnie prawie wypadł z rynku a co do podcisnienia to na bank jest membran oeknieta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kolego jaki byś mi reduktor polecił do tej instalacji, bo wymiana niestety jest nieunikniona, a regenerował nie bede bo szkoda zachodu, jak po 4 miesiącach znowu padnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy ja także mam instalacje dt gaz i mam z nią problem , wszystko zgasło na centralce bezpiecznik ok podpowiedcie co mogło piardnąc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności