Skocz do zawartości
Krzysztof.K

Problem z otworzeniem tylnej klapy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z otworzeniem tylnej klapy(kombi) podczas mrozów po otworzeniu klapy nie moglem jej domknąc i trzasnąłem troche mocniej, oczywiście zamknęła sie i nie mogę otworzyć jej do dziś.Kluczyk wchodzi w zamek tylko do połowy, a listwa do otwirania nad rejestracją jest już podciągnięta jak podczas otwierania.Gdy zamykam i otwieram auto z pilota słysze że siłowniki w klapie pracują.

Prosze o poradę jak otworzyć tylnia klapę, amoże znacie fachowców w Łodzi lub okolicy(Zgierz,Aleksandrów, Srtyków) którzy potrafią otwierać zepsute zamki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzasnąłem troche mocniej, oczywiście zamknęła sie i nie mogę otworzyć jej do dziś.Kluczyk wchodzi w zamek tylko do połowy
Krzyśku najpierw rozruszaj zamek środkami do smarowania w spreju. Najprawdopodobniej masz uszkodzenie mechaniczne (siłownik zamka). Spróbuj dostać się do niego do wewnątrz. Zdejmij osłonę klapy i zobacz co się dzieje. A z kokpitu też nie puszcza?

Tu masz manual wprawdzie w B5 FL ale budowa zamka podobna KLIK KLIK KLIK KLIK

Jest trochę na temat poszukaj może gdzieś znajdziesz wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z kokpitu też nie puszcza?

 

Jak z kokpitu? U mnie chyba nie ma takiego otwierania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak z kokpitu? U mnie chyba nie ma takiego otwierania.
A przy klamce na panelu gdzie otwierasz szyby nie masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam "narysowany kluczyk" na przycisku, ale on chyba od blokowania drzwi ( no i klapy chyba) Sprawdzę działanie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam "narysowany kluczyk" na przycisku, ale on chyba od blokowania drzwi ( no i klapy chyba)
Tak on jest do zamykania auta od wewnątrz. Ale nie masz osobnego przycisku do otwierania klapy? Być może w B5 jeszcze nie było. Bo ja mam w B5 po lifcie i jak nie mogłem otworzyć klapy z pilota to tylko z kokpitu dawało radę, ale ktoś musiał jednocześnie podnosić klapę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 przed liftingiem go nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak powinna zachowywać się sprawny zamek w klapie?

U mnie w 3BG Variant naciskam przycisk na drzwiach idę i naciskam przycisk na klapie i ona się wtedy otwiera jak ją zamknę to znowu muszę nacisnąć przycisk na drzwiach aby ją otworzyć chociaż samochód nie jest zamknięty.

Kiedyś było tak ze jak nacisnąłem przycisk na drzwiach ona odskoczyła podchodziło sie do niej i podnosiło do góry

a ostatnio jak przycisnąłem przycisk na drzwiach to ona odskoczyła ale zanim do niej dotarłem zablokowała sie ale tak ze komp wskazywał jej otwarci i tylko kluczyk w zamku mógł ją otworzyć to uznałem że przycisk nie łączy na klapie wyczyściłem go i powróciłem do sytuacji jak na samym początku.

dodam ze pilot mi nie działa dlatego posługuję się przyciskiem na drzwiach

Już nie wiem jak jest dobrze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem z klapa bagażnika w sedanie.

Jak otworzę czy też zamkne auto z pilota to bagażnik otwiera się i zamyka razem z drzwiami, czyli jest ok ale kiedy wszystkie drzwi są zamknięte, a ja chce z pilota otworzyć tylko bagażnik to nie działa. Z wnętrza auta również otwiera się bez przeszkód. Problem jest tylko wtedy kiedy chce otworzyć sam bagażnik, a auto jest zamknięte. Gdzie szukać przyczyny takiej usterki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności