Skocz do zawartości
Bobby

Urwany gwint mocowania rejestracji

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem forum i nie znalazłem nic na ten temat.

 

Zarejestrowałem samochód i chciałem wymienić tablice na "swoje", ale okazało się że na jednej ze śrub mocujących rejestrację na tylnej klapie jest zerwany gwint. Śruba obraca się w koło a się nie wykręca. Co zrobić zeby to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. najlepiej wymienic "ten gwint" to jest tak jakby hmmm.. jak to wytłumaczyć taki nit z gwintem wewnatrz, mysle ze w dobrym warsztacie zrobili by Ci to za przysłowiowe piwo w 5 min. Lub poprostu spróbować gwintownikiem zreperować ten gwint jeżeli nie jest całkowicie zniszczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo tego nie wiedziałem. A to się kupuje w sklepie z częściami czy w warsztacie powinni mieć takie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał to naprawić zrobiłbym to klejem dwukomponentowym. Posmaruj śrubę czymś tłustym co by jej nie skleiło z tulejką a powstanie gwint.

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki temat odrazu powinien byc usunięty. Mój syn (6 lat) wiedziałby co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"krypek" nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Śruba jest wkręcona. Nie mogę jej wykręcic z samochodu żeby blachy wymienić.

 

---------- Post added at 17:35 ---------- Previous post was at 17:35 ----------

 

"marek dobry" gratuluje syna. Ale z OT to nie tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki temat odrazu powinien byc usunięty. Mój syn (6 lat) wiedziałby co zrobić

Wniosek z tego że nie wszyscy są tak genialni jak twój syn

 

---------- Post added at 17:42 ---------- Previous post was at 17:37 ----------

 

"krypek" nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Śruba jest wkręcona. Nie mogę jej wykręcic z samochodu żeby blachy wymienić.

Fakt - źle przeczytałem:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie moze i kupisz to ale do tego potrzeba " specjalnej nitownic" czy jakos tak to sie zwie. mysle ze wiekszość pożadnych lakiernikow posiada cos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Jutro postaram się napisać czy udało się to naprawić, gdzie i jakie koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się obraca, tzn, że wewnatrz jest nakrętka. Musisz zdjac tapicerke z klapy i wtedy odkręcisz śrubę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli się obraca, tzn, że wewnatrz jest nakrętka.

A nie przypadkiem taki biały klocek wciskany w czterokątny otwór blachy i w tym plasticzku się gwint przekręcił?

 

Trzeba chwycić jakimiś szczypcami typu kombinerki i przy użyciu siły wyrwać najnormalniej , biały knypek wymienić na taki ze zdrowym gwintem i po sprawie.

No chyba że sie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było klocka, prawdopodobnie była właśnie nakrętka ale poradziłem sobie inaczej. Stara ramka była do wymiany ze względu na swój stan, wiec oderwałem ją na siłę. Została mi ta nieszczęsna śruba więc wyciąłem w nowej ramce wiekszy otworek zeby śruba się zmieściła, potem ustawiłem to tak zeby nie było możliwości wypadnięcia, dokręciłem drugą srubą i Voilà :)

 

KOSZT: 6 PLN na nową ramkę

CZAS: 7 min

 

Temat można zamknąć. THX za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie przypadkiem taki biały klocek wciskany w czterokątny otwór blachy i w tym plasticzku się gwint przekręcił?

 

Nie wiem o jakim klocku mówisz, bo u mnie te wsady do mocowania tablicy są metalowe. tzn są to tulejki z metalu a nie z plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ori są metale ale później wkłada się plastiki taniej a podobne zadanie spełniają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ori są metale ale później wkłada się plastiki

Plastikowe to ja w "kaszlaku" miałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności