Skocz do zawartości
Bobcat

comfort 35 problem z wejściem za pomoca vag 311-2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Prośba o podpowiedz:

próbowałem ostatnio za pomoca vag'a 311-2 wejść do ustawień Comfort'u a (kod 35) zależało mi na ustawieniu potwierdzenia zamykania i otwierani samochodu światłami i dźwiękiem.

 

niestety vag twierdzi że nie ma odpowiedzi od controllera.

inne funkce działają engine 01, radio 56, itp

 

nie mam zamontowanego nic oprócz seryjnego wyposażenia.

 

1. czy jest możliwe że muszę mieć innego vag'a ??

2. słyszałem że pewnymi funkcjami modułu comfortu można sterować za pomocą pilota w kluczyku tzn kluczyk w stacyjce na włączonym zapłonie (silnik off) i przytrzymujemy klawisz zamykania lub otwierania przez min 3 sekundy. gdy tak robię słyszę że przełącza się jakiś przekaźnik ale nie widzę żadnej różnicy. czy ktoś wie cokolwiek na ten temat??

 

no i clue - jak mogę dostać się do sterowania confortem (35) ????

 

za wszystkie podpowiedzi będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mike

Odłącz na chwilę akumulator i po podłączeniu spróbuj ponownie.

Mi to pomogło bo też miałem problemy z komunikacją z modułem komfortu.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być tez tak ze po prostu moduł odmówił posłuszeństwa albo kabelki gdzieś zparciały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
próbowałem ostatnio za pomoca vag'a 311-2 wejść do ustawień Comfort'u a (kod 35)

To spróbuj tym samym VAG-iem ale w adresie 46. ;)

 

---------- Post added at 12:54 ---------- Previous post was at 12:44 ----------

 

BTW

Nie wchodziłeś w komfort tylko w centralny zamek, a ten kanał nie działa w Twoim aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serdeczne dzięki wszystkim za podpowiedzi

w szczególności dla GURAL'a faktycznie pod 46 są te ustawienia o które chodziło.

 

niestety wywaliło mi następujący błąd:

 

01131 - Control Circuit for Turn Signals

25-10 - Unknown Switch Condition - Intermittent

 

co objawia się brakiem sygnalizacji zamykania/otwierania światłami.

w postach wcześniejszych znalazłem:

01131 Aktywacja migania świateł (Obwód sterujący dla kierunkowskazów)

 

podejrzewam że info "Unknown Switch Condition" dotyczy modułu sterowania kierunkowskazami - czy mam rację? jeśli tak to gdzie tego szukać aby sprawdzić ?? (światła awaryjne działają prawidłowo)

 

z góry dzięki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podejrzewam że info "Unknown Switch Condition" dotyczy modułu sterowania kierunkowskazami - czy mam rację? jeśli tak to gdzie tego szukać aby sprawdzić ?? (światła awaryjne działają prawidłowo)
Nie jestem zbyt pewien czy dobrze myślę, ale chodzi chyba o uszkodzenie kabli/a idącego z modułu komfortu do kierunkowskazów.

Tak czy inaczej dobrze by było przejrzeć wiązkę kabli do modułu, czy któryś nie jest uszkodzony, chociaż błąd wydaje się być sporadyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny raz dzięki za podpowiedz.

 

według vag'u sporadyczny ale ja jeszcze nie zauważyłem żeby do mnie mrugnął ;) kupiony w listopadzie, i teoretycznie funkcja mrugania była cały czas on, tylko potwierdzenie sygnałem dźwiękowym było na off, zmieniłem i coś tam skrzeczy w kufrze, ale jak się tego słucha na zewnątrz to przypomina stary rozklekotany sygnał z żuka albo innej nysy, a jak się siedzi w środku to w miarę czysty dźwięk, tak głośny że o mało zawału nie dostałem.

 

reasumując - najpierw muszę sprawdzić przewody - jestem początkujący można prosić o podpowiedz gdzie to wszystko jest umiejscowione ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod fotelem kierowcy (wersja UK pod fotelem pasażera) posiada taką czarną skrzynkę.

W niej jest moduł, i sprawdź wszystkie idące od niego kable, szczególnie jak są gdzieś łączone, to sprawdź czy się nie sypią na łączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, dzięki,

 

muszę się do brata uśmiechnąć o udostępnienie garażu.

 

---------- Post added at 00:24 ---------- Previous post was at 00:21 ----------

 

a mam jeszcze jedno pytanie odnośnie:

 

Odłącz na chwilę akumulator i po podłączeniu spróbuj ponownie.

 

czy taka operacja nie spowoduje że będę musiał wprowadzać kody do rozkodowania radia, znajomy miał taki problem w golfie z fabrycznym radiem ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy taka operacja nie spowoduje że będę musiał wprowadzać kody do rozkodowania radia,

Istnieje taka możliwość, ale wcale nie musi Cię prosić o kod, to jest taka loteria, ja jak kupiłem auto to przy pierwszym odłączeniu aku radio żądało kodu, a następnym razem już nie chciało, jakoś tak dziwnie to działa. Nigdy nie wiadomo czy będzie trzeba wpisać kod, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a-ha a jak ja kodu do radia nie posiadam a w przyszłości będę chciał/musiał wymienić baterię to co wtedy??

zrobić połączenie równoległe i podpiąć na moment dwie czy jest jakiś inny sposób ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rowniez nie mozna zapisać nowego pilota -funkcja save nie jest dostępna ,a nie mam wyciętego grota , więc czy mogę zaprogramować nowego pilota w jakiś inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności